Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

TakiTamMagik

Rozwiązany: Aktualizacja biosu do karty graficznej

Polecane posty

Cześć, postanowiłem zaktualizować bios do mojej karty graficznej (Gigabyte Radeon 7950), ale nie jestem pewny, jaką wersję zainstalować. Na stronie Gigabyte najnowsza wersja do pobrania jest bazowana na ATI Source BIOS Version: 015.026.000.000 i ma datę 22/03/2013, a poprzednia wersja, również z 22/03/2013 na ATI Source BIOS Version:015.031.000.000. I tutaj zastanawia mnie, którą w takim razie powinienem zflashować? Na dodatek na techpowerup znalazłem jeszcze nowszą, ale tej nie ma na stronie producenta.

Kolejna sprawa, jaka mnie nurtuje, to instrukcja instalacji biosu. Na stronie Gigabyte jest napisane coś takiego:

Please note:

You can only update to a VBIOS version of the same series.

If your VBIOS version is:

F1, it can only be updated with VBIOS versions F2-F9.

F10, it can only be updated with VBIOS versions F11-F19.

F20, it can only be updated with VBIOS versions F21-F29.

etc.

Podczas gdy każdy bios dostępny na stronie producenta ma inną nazwę wersji: FX1, FY1, F43 itp.

Swoją drogą to mojej aktualnej wersji (015.030.000.001)też nie ma na stronie gigabyte, jest natomiast na techpowerup.

I nie wiem, czy w takim wypadku nie powinienem ich instalować w jakiejś określonej kolejności.

Bardzo prosiłbym o pomoc smile_prosty.gif

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te BIOSy są do różnych rewizji kart - przed sflashowaniem musisz koniecznie się upewnić jaką masz dokładnie kartę, bo po wgraniu złego BIOSu karta nie wstanie. Program VGA@BIOS poda Ci identyfikator BIOSu w takiej postaci, jak te na stronie Gigabyte ("F__")

Generalnie jak nie masz problemów z karta, to raczej bym olał sprawę aktualizacji ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam rev. 1.0, problemów raczej nie mam, po prostu aktualizowałem wszystko i stwierdziłem, że przy okazji zrobię i to smile_prosty.gif

W takim razie chyba to po prostu oleję, dzięki.

Tak z czystej ciekawości zapytam, czy ten przełącznik ma jakieś znaczenie przy flashowaniu?

http://www.overclock...-your-ati-cards

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Misiek690 ten program służy tylko i wyłącznie do robienia backupu biosu i flashowania nowego z otwartego pliku.

Swoją drogą to przymierzałem się do podkręcenia karty, bo wcześniej ustawiłem tylko pamięć na 1575 MHz, a rdzeń na 1020 MHz bez zmiany napięć, a chciałem dobić do tych 1150 na rdzeniu. I tu pojawia się problem, bo o ile rev. 1.0 tej karty ma odblokowaną zmianę napięć od strony sprzętowej, to już ten bios, który mam teraz (FW0), chyba ją blokuje. Znalazłem w paru miejscach informację, że te biosy z "boostem" (w stresie automatycznie podkreca się z 900 do 1000 MHz na rdzeniu), gorzej się kręcą i karta jest głośniejsza i ma większe temperatury. Dlatego chciałem zflashować wersję F43, na której powinno się dać dobrze podkręcić kartę. I tak się teraz zastanawiam, jeżeli coś by poszło nie tak, to żeby przywrócić stary bios muszę przełączyć bios tym przyciskiem na karcie?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

F43 był przeznaczony do rev. 1.0, ale niestety u mnie nie działał (to chyba ma coś wspólnego z regionem, w którym został wydany). Ale udało mi się znaleźć program do edycji biosu dla kart amd z serii 7000, więc po prostu edytowałem zegary i napięcie domyślne dla biosu i przy napięciu 1.15V i 1100MHz na rdzeniu i 1500MHz pamięci wszystko śmiga, a karta jest chłodniejsza. Dzięki za pomoc, temat do zamknięcia :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...