Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

sailercon

bluescreen i błąd na laptopie lenovo y510p

Polecane posty

Nie wszystko w porządku, tylko poproszę o odczyty S.M.A.R.T. HDDScan (podobnie jak każdy inny program) potrafi pokazać, że wszystko jest OK, a tak narawdę nie jest.

Większość notebooków jest tak skonstruowana, by dostęp do dysku, pamięci oraz napędu był możliwy w miarę prosty sposób po to, by użytkownik mógł je sobie sam wymienić bez utraty gwarancji. Dla pewności sprawdź jeszcze w warunkach gwarancji, ale nie powinno być problemu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Było ok do dzisiaj, niedawno znowu wywaliło,rozkręciłem go, odłączyłem i podłączyłem dysk,i znowu wywaliło po jakimś czasie ;/

Screen z HDDScan:

http://fotoo.pl//out.php?i=778056_hdds.png&id=4429642c6c312b01393231303938

Może to miećcoś wspólnego z przegrzewaniem?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dysk może nie wygląda idealnie, ale to raczej nie on. Temperatury dysku w normie. To notebook, więc ciężko będzie coś namierzyć, ale spróbujmy. Ściągnij program BlueScreenView, uruchom go i za jego pomocą odczytaj szczegóły BSODów. Wrzuć na forum screen na którym widać możliwie jak najwięcej szczegółów z górnego okna.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem pojawił się ponownie, tym razem nie działa nawet po kilkukrotnym restarcie, BIOS widzi dysk, ale już instalator win7/linuxa już nie...

Możliwe, że trzeba wgrać sterownik dysku?

Jeśli tak to mógłby mi ktoś z tym pomóc laptop y510p, jak ściągnałem ze strony lenovo, wrzuciłem na pena, i chciałem załadować podczas instalacji windy to mi wywaliło,że brak sterownika z podpisem cyfrowym czy coś takiego..

pozdro

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W przypadku Windowsa sterownik kontrolera jest niekiedy wymagany, ale instalator Linuksa powinien go widzieć bez niczego. No chyba, że jest to jakaś bardzo stara dystrybucja, ale powiedziałbym, że jest to mało prawdopodobne.

Możesz sprawdzić dysk na innym kompie?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...