Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

ptaq661

PROBLEM: Nvidia Geforce gt750m

Polecane posty

Witam,

Od wczoraj mam problem z kartą garfiki w moim lapku. (MSI GE60). Podczas grania w BF 3 zaczęło niemiłosiernie klatkować, nie pomogło mi obniżenie detali. Myślałem, że problem dotyczy tylko Bfa więc odpaliłem inną grę- niestety to samo. Prawdopodobnie komputer "nie widzi" mojej karty graficznej. Jest to laptop stosunkowo nowy, bo zakupiony na początku roku.

O dziwo nie działa również program nvidi Geforce experience, jak i pozycja "panel sterowania Nvidia". Postanowiłem więc odinstalować i zainstalować sterowniki do grafiki jeszcze raz. Niestety bez skutku. Wyskakuje komunikat o niepowodzeniu. Dołączam zrzut ekranu. post-1030258-0-50237600-1397483225_thumb

Miał ktoś podobny problem?

POMOCY!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź w Menedżerze urządzeń, czy karta jest poprawnie widziana.

Nie przestawiałeś czegoś w BIOSie?

Czy poza klatkowaniem działo się coś dziwnego (np. były jakieś artefakty)?

Jeśli miałbym strzelać bez większej ilości szczegółów, to wygląda mi to na uszkodzenie karty, w takim przypadku należy oddać sprzęt do serwisu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam, przepraszam za zwłokę czasową- wczesniej nie miałem możliwości. niczego nie przestawałem w BIOSie. Wiem jedynie, ze te nowe MSI są przystosowane do Windows 8. Ja kupiłem WIN 7, bo sprawdzony. Generalnie cokolwiek w BOSIE zmienialem tylko przy samej instalacji systemu (wszytko zgodnie z procedurami opisanymi na forum MSI). Jeżeli chodzi o menedżera urządzeń to... karta wgl nie jest w nim wykrywana/widoczna. Czy jest możliwe, ze wkradł się tam jakiś wirus który jakoś zakłóca połączenie karty z resztą lapka?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj w ten sposób.

Odinstaluj sterowniki od GeForce

Odinstaluj sterowniki od Intelowskiej karty graficznej

Zainstaluj sterowniki od Intelowskiej

Zainstaluj aktualne sterowniki od Geforce ze strony Nvidia przy instalacji zaznacz opcję "czysta instalacja"

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pobierz program Display Driver Uninstaller.

http://www.wagnardmobile.com/DDU/

Wypakuj go do folderu na dysku.

Uruchom go i w pierwszym okienku kliknij Tak, wtedy komputer zrestartuje się i uruchomi w trybie awaryjnym.

Gdy program już się uruchomi wybierz na górze okna NVIDIA, zaznacz wszystkie okienka po prawej stronie i kliknij opcję Wyczyść i restartuj. Kiedy komputer zrestartuje się i Windows uruchomi się już normalnie powtórz czynność i wybierz na górze okna programu INTEL. Później zainstaluj najnowsze sterowniki od karty graficznej Intela i nVidia.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic mu to nie da, bo instalator sterowników nVidii nie rozpoznaje urządzenia. Czyli karta jest źle podłączona lub uszkodzona. Tak, czy owak, jeśli użytkownik nie ma odpowiedniej wiedzy, oznacza to, że należy oddać notebooka do serwisu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...