Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

krzys6e

Problem z monitorem

Polecane posty

Witam, Kilka miesięcy temu zepsuł mi się kabel DSUB do monitora (jeśli monitor był podłączony tym kablem to na ekran stawał się bardzo różowy), więc kupiłem nowy kabel, jednak jak nim podłączyłem komputer to nie mogłem ustawić rozdzelczości monitora na 1440x900 (takiej używam), Komputer włączony z nowym kablem za każdym razem ustawiał mi rozdzielczość na 800x600. Obszedłem to tworząc w panelu Nvidii niestandardową rozdzielczość i działało to do dziś. Rano przeinstalowywałem Windowsa 7, i znowu stworzyłem tą rozdzielczość. Wszystko było ok, dopóki nie odpaliłem SW:TORa. Wyskoczył mi błąd ,,Out of Range" monitora. Od tej pory przy włączaniu komputera z nowym kablem zamiast włączać się normalnie z niestandardową rozdziałką/zmieniać na 800x600 wyskakuje mi ten błąd , Aby móc normalnie używać komputera muszę podłączać monitor na stary kabel, ustawiać rozdzielczość i przepinać nowy. Jest to mocno uciążliwe. W trybie awaryjnym Windows się ładuje normalnie. Próbowałem przeinstalowywać sterowniki (swoją drogą zainstalowałem nowszą wersję niż te co miałem wcześniej) i zainsalowywać ponownie, ale nic to nie dało.

Macie jakieś sugestie? Myślicie, ze to moze być wina tych nowych sterowników?

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki to monitor?

Przy odinstalowanych sterownikach też jest "out of range"?

Możesz spróbować tego:

PPM na pulpicie->rozdzielczość ekranu->ustawienia zaawansowane->Lista wszystkich trybów

Tam wybierz taką, która Ci odpowiada.

Ewentualnie kup za 5 zł przejściówkę VGA-DVI i podłącz pod DVI na karcie graficznej.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Monitor to Asus WV195u. W ustawieniach zaawansowanych nie ma tej mojej rozdzielczości, a monitor jest podpięty włąsnie taką przejściówką podpięty. Dziś jednak przy włączaniu komputera na nowym kablue nie wyskoczył błąd ,,out of range" tylko normalnie się włączył na niższej rozdziałce. Zadowolony utowrzyłem rozdzielczość niestandardową, wszsytko działało pięknie, ale po włączeniu gry cała sytuacja z wczoraj powtórzyła się. Teraz odinstalowywuje sterowniki i zainstaluje starsze, może coś pomoże.

Edit: Bez sterownika monitor włącza się normalnie. ale po zainstalowaniu starszej wersji problem również występuje

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...