Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Roberto171

Nowy PC-problem

Polecane posty

Otóż kupiłem nowy komputer, poskładałem go sam, części te, które były podane w tym temacie:

http://forum.cdaction.pl/index.php?showtopic=247554

I problem polega na tym, że po prostu pc się nie chce uruchomić. Działają wiatraczki na karcie graficznej, radiator, zasilacz, ale na monitorze nic się nie pokazuje. Podłączyłem też dysk, który było słychać, że pracuje. Monitor działa na innym komputerze, więc to nie jego wina.

Podejrzewam, że, albo któryś sprzęt jest wadliwy, albo coś źle podłączyłem, ale nie sądze.

Dodam, że zauważyłem, że wszystko się kręci jakieś 30sek? i na sekunde ustaje i potem znowu, taki jakby reset. Po włączeniu już komputera, nie moge go ponownie wyłączyć przyciskiem POWER. Jedynie odłączenie od prądu działa. Co to może być?

A, z płyty nie dochodzą żadne sygnały dźwiękowe.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Monitor podłączałem i do tego, i do tego. Wykluczyłem problem z kartą graficzną raczej. Po odłączeniu jej komputer reaguje tak samo.

Teraz PC przy włączaniu wydaje 4 krótkie sygnały dźwiękowe(wszystkie takiej samej długości). Z podłączoną kartą i bez. Po wyjęciu kości RAM, są to 3 długie sygnały, powtarzające się po chwili.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co widzę, to wszystko jest tak jak powinno. Co do dystanserów to szczerze mówiąc, za pierwszym razem jak przykręcałem, użyłem "zwykłych śrubek" w 2 miejscach, po czym zauważyłem, że to nie te, które powiniienem użyć do montazu, szybko odkręciłem i użyłem właśnie tych odpowiednich.

Przeglądając internet natrafiłem na podobne problemy jak mój, najczęściej spowodowane one były wadliwym ramem, w kolejności przed płytą główną.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam teraz możliwości wymiany zasilacza, ale próbowałem z RAM-ami i przy moich kupionych kościach, PC włącza się od razu i piszczy 4 razy(szybko), potem wszystko się kręci 30 sekund i komputer się resetuje. Włożyłem inną pamięć i PC wydał 3 długie piski, takie same jakbym nie miał włożonych RAM w ogóle. Gdy włożyłem obie kości, znowu były 4 piski szybkie, ale powtarzały się po chwili, a nie 30 sekundach.

Mija tydzień, problem nadal jest. I pytanie, jak działa reklamacja/gwarancja na morelach? Nie mam pewności co jest nie tak, a nie chcę żeby mi upłynął jakiś termin, w którym mogę daną rzecz zwrócić. Chyba 14 dni? Zgłosiłem problem na ich stronie w piątek, do tej pory brak odzewu, więc nie wiem. Dzwonić, jechać, zwracać cały sprzęt, czy tylko podejrzany?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...