Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Bandaro

Problemy z dyskiem.

Polecane posty

Witam i pozdrawiam wszystkich.

Od dłuższego czasu mam problemy z dyskiem. Zaczęło się od tego, że komputer wyłączał się i nie chciał się uruchomić z komunikatem ''A disc read error'', oraz z komunikatem którego sens brzmiał mniej więcej, że mam zmienić dysk z którego system ma się uruchomić. (chciał się uruchamiać z napędu DVD, przestawiłem) Zawiozłem go do serwisu. Oddałem panom, tydzień testowali, katowali peceta, nic, działa świetnie. Bardzo mnie to zdziwiło, odebrałem, odpaliłem u siebie, no faktycznie, działa. Dla pewności kupiłem nową klawiaturę bo stara ledwo zipiała i zmieniłem kabel od zasilacza. Komputer pochodził jakiś czas, nagle bum zawiecha, nie idzie nic zrobić, ''A disc read error''. Deja vu. Miałem tą sytuację bodajże 2 razy i 2 razy zawoziłem, tak więc nie chcę jechać po nic. Komputer raz dysk potrafi uruchomić, raz nie, jak uruchomi to znowu się zawiesi. Nie mam pojęcia. Testowałem też po 2 takiej sytuacji dysk 2 programami, nie było co ciekawe żadnych problemów z nim. Nic nie było zepsute. Nie mam niestety screenów z tego skanu. Mam wrażenie że podczas jazdy samochodem, gdy komputer gdzieś podskoczy w dysku coś załączy i dzięki temu działa. Ale nie jestem pewny. Kable od dysku odłączałem i podłączałem, nie pomogło ani trochę.

I teraz pytanie, czy ktoś wie co w takiej sytuacji zrobić? Zmienić kable, zawieźć i kazać im zajrzeć do środka?

I prosiłbym o propozycję dysku jakiegoś za 200-300 zł, 1TB, bo myślę, że po prostu nie będę się chciał męczyć i kupię nowy.

Mój dysk to Samsung, 500 GB SSD. Nie pamiętam teraz dokładnego modelu, jak sobie przypomnę lub sprawdzę to napiszę.

Z góry dziękuję za pomoc. ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...