Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

RIP

Rozwiązany: Asus Xonar DG + słuchawki plantronics = nie działa mikro

Polecane posty

Cześć!

Słuchawki i karta jak w temacie, system Win 7 64-bit. Yt i google jakoś nie pomagają. Próbuję skonfigurować mikro. Zawsze działał i nie sądzę, by się zepsuł przy przesiadce na nowego kompa. W panelu sterowaniu w dźwięku mam go na domyślne, jest podłączony do tylnego panelu karty podpisanego jak line mic. Dziwna rzecz, że we właściwościach mikrofonu w panelu sterowania w zakładce "poziomy" mam tylko głośność od 0 do 100, a nie mam w ogóle suwaka od decybeli...

Sterowniki instalowałem nowe z strony producent i jakieś xonar uni - na obu głośniki działają, a mikro nie confused_prosty.gif

PS. Miał być plusik w tytule tematu :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wejdź we Właściwości tego mikrofonu. Jak nie masz zaznaczone "Nasłuchuj tego urządzenia", to zaznacz. Następnie w "Odtwarzaj przez to urządzenie" wybierz S/PDIF Pass-Through Device (Asus Xonar DG Audio Device). Potem wejdź do zakładki "Niestandardowe" i odznacz FrontMic.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@47

Ładnie kombinujesz :) U mnie ta opcja w "odtwarzaj..." to po prostu "wyjście cyfrowe(asus...)" - takiej opcji, jak napisałeś nie mam, ale teraz jak stukam w mikrofon albo mowie, to ten pasek głośności w panelu sterowania przy mikrofonie się rusza. Niestety przy mówieniu max do 2 kreseczek. Dlaczego nie mam tego wzmocnienia?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok. Ten ostatni krok chyba nie był potrzebny, bo było na 100. Pokrętło sam wcześniej przestawiłem na maxa, ale nie sprawdziłem, jaki był efekt - przeoczenie. Tak, czy inaczej w panelu sterowania pasek leci ładnie na full, a test na steamie zwraca mi na słuchawki mój głos dość wyraźnie. Dzięki wielkie za rozwiązanie problemu. Zarchiwizuję sobie gdzieś ten temat :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...