Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

TheGhost9919

WARNING! Your Flash Player may be out of date. Please update to continue

Polecane posty

Witam, powyższy komunikat wyświetla mi się od wczoraj podczas przglądania internetu. Po kliknięcie "OK" przenosi na stronę z rzekomą aktualizacją (w załączniku, przepraszam za jakość, ale screen mi się zrobił strasznie wielki, i żeby go zmniejszyć do rozmiaru załącznika - 300Kb!! - musiałem go tak zmniejszyć i jest strasznie niewyraźny, co nie zmienia faktu, że nic ważnego tam nie ma, tak tylko poglądowo wrzucam)

Ofc nie instalowałem tej "aktualizacji", tak samo jak wcześniej nie instalowałem żadnego programu, który mógłby to spowodować, ani żadnego dodatku do przeglądarki

Rozpanoszyło mi się to [beeep] w domu, na 3 komputery, smartphone i tablet :(

Na jednym komputerze miks skan antywirusem (AVG Free) + MalwareBytes Anti-Malware + Hitman Pro pomogło, ale na drugim już nie :/

W załączniku log ze skanu MalwareBytes AntiMalware na tym drugim kompie, coś tam wykryło, ale usunięcie tego nic nie dało..

Czy ktoś wie, jak się pozbyć tego dziadostwa?

bez

Log.txt

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem ten sam problem jakiś miesiąc temu, na 2 komputerach i smartfonie. Pomogło usunięcie danych na każdej przeglądarce i reset smartfona oraz reset routera i ustawienie go na nowo. Problem zniknął, ale dzisiaj rano znowu tan sam komunikat. Powtórzyłem wszystko i narazie wygląda na to że jest spokój. Mam nadzieje że już nie wróci. Chciałbym wiedzieć skąd się to bierze.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bierze się stąd że wasze routery zostały zaatakowane przez wirusa. Podmienia on adresy DNS i wywala wszędzie rzekomą aktualizację flasha. Jednak zamiast pobrać aktualizację w rzeczywistości zapewne link prowadzi do downloadu jakiegoś syfu od toolbara do ciężkiego szajsu który może narobić kuku.

Pogooglujcie za rozwiązaniem. Z tego co mi wiadomo warto zresetować ustawienia routera, może ręcznie pogrzebać w adresach.

Jeżeli nie macie routera to nie wiem :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...