Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

kminek5

[Szukam] Karta Sieciowa

Polecane posty

Hejka!

Ostatnio znajomy chciał zakupić sobie High-End PC na zagranicznej stronie (jako że ja i on mieszkamy za granicą), która była dosyć przyjazna dla noobów. Pozwalała wybrać przedział cenowy, dobrać własne komponenty, jak coś nie pasowało to dostawało się komunikat, następnie była konsultacja dot. owego zestawu czy spełnia wymagania i tak dalej.

W końcu dochodząc do końca składania komputera została ostatnia kategoria czyli "inne". Były tam różne pierdoły jak karta dźwiękowa (no może to nie jest pierdoła....) oraz karta sieciowa.

Z ciekawości sprawdziłem co tam się znajduje i był tylko 1 przykład:"Bigfoot Networks Killer Xeno Pro". Przeczytałem opis i okazało się ża ta karta "podobno" zmniejsza ping, polepsza stabilność internetu i różne inne cuda.

Pytania: Czy to prawda? Czy taka karta sieciowa może faktycznie zmniejszyć pinga w grach oraz poprawić stabilność łącza? Czy istnieją takie odpowiedniki w Polsce? Warto zakupić takie coś gdy ma się wydać 50 euro na ... "nic"? Polecacie jakąś inną kartę sieciową? Czy faktycznie zauważę różnicę między zintegrowaną a taką?

Dodam jeszcze że w testach sama karta przy niskiej ilości FPS sprawiała że traciło się od 1 do 2 FPSów a przy posiadaniu dużej ilości FPS dodawała może tego 1 FPS'a (zapewne pomiary były za bardzo zaokrąglone). Był również test o przesyłaniu danych z serwera na dysk i zwykły 5GB plik przesyłał się na zintegrowanej z prędkością 79mb/s a na tej karcie z prędkością 7 lub 9mb/s :O

Po co komu taka karta? Do czego to służy tak na prawdę skoro jest już zintegrowana?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

akurat ten PC nie będzie złożony bo nie mają wszystkich części więc nie wiem co teraz znajomy zrobi biggrin_prosty.gif Pewnie jeszcze chwilę poczeka i może znajdzie jakąś inną stronę tongue_prosty.gif Problem w tym że on nie ma jak zamówić z Polski (bo nie jest Polakiem) więc musi się zdać na Niemieckie firmy tongue_prosty.gif Sam zbyt wielu stron nie znam a jemu zależy na montażu części tongue_prosty.gif Nam wyszło około 2300 euro z monitorem i wszystkim tongue_prosty.gif

@Topic

Właśnie nie wiem czy wierzyć tym kartom sieciowym czy nie :D a raczej firmom które obiecują różne gruszki na wierzbie :P Po co w ogóle są karty sieciowe skoro zintegrowana w zupełności wystarczy? :O

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

koszyk jest usunięty :P musieliśmy dodać monitor, myszkę, klawiaturę... wybraliśmy jakąś i7 i GTX780 ale skoro i tak nie mają tych części wszystkich to od nich na razie nie kupujemy.... z resztą to nie jest temat o kompie którego znajomy jednak nie kupuje tylko o karcie sieciowej która była w ofertach tego sklepu :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ping to jest czas odpowiedzi serwera, czyli sygnał idzie mniej więcej tak:

komputer->karta sieciowa->router->reszta świata

Moim zdaniem karta sieciowa może jedynie zmniejszyć ping na odcinku komputer->router, a że przy normalnej zintegrowanej karcie ping do routera wynosi poniżej milisekundy, więc nawet dalsze jego skrócenie nie wpłynie na ogólne opóźnienie sygnału.

Odnośnie FPSów to uważam, że różnica rzędu jednej, dwóch klatek na sekundę mieści się w błędzie pomiaru, co innego gdyby to było np. 5-10.

Transfer plików rzędu 10 MB/s to zdecydowana porażka.

Podsumowując, nie opłaca się kupować dodatkowej karty sieciowej.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobrze ale pozostaje pytanie... po co istnieje możliwość kupna karty sieciowej do komputera skoro nic nam to nie daje? Dlaczego producenci tworzą ten urządzenia dalej? Bez zysku nie mogą produkować tego a najwyraźniej ktoś to kupuje. Oczywiście serwery to co innego ale mi chodzi o normalnego PCta.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpowiedź prosta - marketing. Ewentualnie specyficzne potrzeby rynku. Mam rozwijać?

Co do pingu, karta zewnętrzna może mieć większą stabilność działania, pingu nie zmniejszy.

Niektóre karty sieciowe (z tych droższych) miały niby działanie w stylu cfoss speed (który jak dla mnie był placebo).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...