Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Eliroth

Rozwiązany: Przedni panel audio nie działa

Polecane posty

Bry wieczór, szanowni.

Mam problem z przednim panelem audio w mojej obudowie. Nie wykrywa on żadnych podłączonych słuchawek. Sam panel jest podłączony do płyty głównej (ASRock B85 Pro4), porty USB działają, mam problem jedynie z wyjściami audio.

Zainstalowałem sterowniki Realteka z płyty dołączonej do sprzętu, w UEFI jest włączony opcja Audio HD na przednim panelu. Szukałem już jak można rozwiązać problem i zgodnie z zaleceniami powinienem kliknąć ikonkę w Menedżerze Realteka i odznaczyć jedną z opcji, jednak problem polega na tym, że tej ikonki u mnie nie ma.

Na tylnym panelu jest tylko jedno wyjście audio (podpięte głośniki - działają), wejście mikrofonowe i wejście liniowe. Chciałem podłączyć również słuchawki z mikrofonem (na kablu regulacja głośności, sam kabel ma 2 wtyczki osobno na słuchawki i na mikrofon). W tej sytuacji wygląda na to, że mogę używać tylko słuchawek, bądź głośników, co wiąże się z przepinaniem kabla, a to nie za bardzo mi się uśmiecha. Wiecie może co może być tego przyczyną? I jak to ewentualnie naprawić? Myślałem też nad kupnem jakiegoś podstawowego rozdzielacza audio na zasadzie 1-2, ale nie jestem pewien czy jakość, czy też głośność na tym nie straci? Załączam screen z Menadżera Realtek.

Dzięki za sugestie.

post-23925-0-00642700-1395958947_thumb.p

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...