Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Jarekk

HD7970 Gigabyte - wyższa temperatura przy przeglądaniu Youtube

Polecane posty

Witam, zauważyłem, że moja karta wyraźnie grzeje się podczas przeglądania filmów na youtube. Chociaż słowo "grzeje", to trochę na wyrost, bo temperatura dochodzi wtedy do 40 stopni. Jednak niepokoi mnie to, że w spoczynku jest to około 30 stopni, a gdy odpalam filmik na youtube szybko rośnie do okolic 40 stopni.

Zauważyłem też, że taktowanie pamięci wzrasta do 1375 MHz (czyli do maksimum), gdzie w spoczynku to 150 MHz, a taktowanie GPU do około 500 MHz (chociaż tu się nie przejmuję, bo w spoczynku jest to 300 MHz). Także problem polega na tym, że karta podczas włączania filmików na youtube wykorzystuje w 100% taktowanie pamięci co mnie dziwi.

Dodam też, że jestem świeżo po formacie całego dysku, więc trojany raczej wykluczam.

I jeszcze mam pytanie a propos temperatury podczas gry - po około 2 godzinach gry w Thief 4 temperatura karty to 60 stopni - to dużo, znośnie?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, dzięki za odpowiedź. Korzystając z tego, że 60 jest niską temperaturą, mam pytanie:

czy mogę tę kartę podkręcić? Bo jak wchodzę AMD Catalyst Control Center, to mam suwaczki, które mogą świadczyć o tym, że da się zrobić tej karcie OC. Jeśli tak, to czy to jest opłacalne i czy ktoś mógłby wkleić link do poradnika jak podkręcać. Sam szukałem takiego poradnika, ale wolałbym jakiś sprawdzony. Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podkręcić zawsze możesz spróbować, o ile nie masz zasilacza z supermarketu - tylko stopniowo, nie od razu na maksa. Obserwuj temperatury i czy system jest stabilny. Ja zaczynam się martwić, jeśli grafika przekracza mi 80 stopni C :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...