Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

VaruS

Zacięcie się komputera przy grze.

Polecane posty

Witam.

Otóż mam taki problem. Przy graniu w różne gry (np. Skyrim, Mass Effect) po pewnym czasie (5-15 min) komputer się zacina, wyskakuje napis 'No input signal' i nie pozostaje nic innego jak reset. Dzieje się tak nie tylko w 'lepszych' grach, ale też np. NFS Carbon, Gothic 3 (G3 - jeśli się wyłącza to po znacznie dłuższym czasie). Nie wyłączają się jednak słabsze gry (tj. GTA SA, Gothic 1/2 itp), ale odczuwam w nich znacznie zmniejszone fps. Mam tak jednak od jakiegoś czasu, bo wcześniej wszystko chodziło sprawnie (dłuższy czas nie używałem PC do gier, więc nie jestem w stanie określić przez co mogło się to stać).

Sprawdzałem temperatury procka i wychodzi że normalnie mam 23-25°C, a przy graniu w np. w Skyrima dochodzi do 35-45°C więc wydaje mi się że jest w porządku.

Mój sprzęt:

System: Windows 7 Ultimate

Karta graficzna: ATI Radeon HD 2600 XT 257MB 128-bit

Procesor: AMD Athlon II X4 635

Pamięć: 2048MB DDR3 1333MHZ RAM

Płyta główna: ASUSTeK Computer INC. M4A77T Rev X.0x

Zasilacz: Corsair 450W (lub 550W :D)

Jeśli macie jakieś pomysły/sugestie co mógłbym zrobić by było jak dawniej, prosiłbym o pisanie w temacie (bardzo mi zależy) :)

Jestem 'zielony' w tematyce komputerów więc prosiłbym także o pisanie w miare po 'ludzku' bym był w stanie zrozumieć XD

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Standardowo:

1. Podaj wszystkie temperatir, cpu, mostek płyty, grafika.

2. Wersje sterowników.

3. Odczyt S.M.A.R.T

4. Log z OTL.

5. Kiedy i gdzie pojawia się napis input signal.

6. Podgląd zdarzeń, zakładka windows log, aplikacje oraz system, jakieś błędy sa, jak tak to jakie?

7. Zapuśc jakiegoś 3d marka i zobacz co się stanie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1.

http://i62.tinypic.com/2a8f2bp.png

2.

Karta graficzna: wersja 8.632.1.2000

Procesor: 6.1.7600.16385

Nie wiem co jeszcze.

3.

Dysk C: http://i60.tinypic.com/358sbvo.png

Dysk E i F: http://i60.tinypic.com/dq4ozr.png

4.

W załączniku.

OTL.Txt

Extras.Txt

5.

Po graniu kilka min w jakąś grę (nie zależnie od momentu), nagle wyskakuje czarny ekran z napisem 'No input signal', a po 2-3 sek zacina się dźwięk tworząc takie nieprzyjemnie 'dydydydydy' :P Pozostaje tylko zresetować komputer, chociaż po chwili i tak się sam włączy :)

6.

Nie jestem pewny czy dobrze patrzę, ale z tego co widzę to żadnych błędów nie wykrywa.

7.

Aktualnie mam taki wolny internet że zdobycie '3d marka' byłoby niemal niemożliwe :P W każdym razie może spróbuję jutro.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie to wykrzaczająca się grafika, która swoją drogą jest już dosyć wiekowa. Sam byłem świadkiem kilka lat temu spalenia się kilku HD 2600 na pewnym LANie. Najpierw sprawdził bym czy jest dobrze dociśnięta i nie zakurzona. I zdaje się że sterowniki do karty graficznej przydało by się zaktualizować.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kulawy masz ten program do odczytywania smartu, proponowałbym hd tune a najlepiej victorie.

Dysk drugi ma juz ponad 3.5 roku ciągłej pracy nastukane i widać, że zaczyna się sypać. Proponowałbym skan mhdd i ponowne sczytanie smarta (możesz wstawić jako log tekstowy).

Nie twierdzę na tym poziomie wiedzy o komputerze, że to dysk odpowiada za problemy, ale jeśli nie chcesz za 2-3 miesiące zakładać tematu jak odzyskać dane... To warto się tym tematem już teraz zająć : )

Założyć można winę po stronie karty, przegrzanie - więc podaj temperatury w stresie.

Ad 1: To nie są temperatury w stresie.

Ad 2: Usuniecie sterowników karty, czyszczenie driver sweeperem, instalacja najnowszych.

Ad 3: Już napisałem.

Ad 4: Z logi widzę pare malware, możesz sobie pobrać https://www.malwarebytes.org/ i usunąć.

Ad 6: Ciężko mi uwierzyć w brak błędów, chyba źle patrzysz. Sprawdź w google o co mi chodzi.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...