Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Raxo2399

Problem z uruchomieniem komputera-brak reakcji monitora.

Polecane posty

Witam.

Ostatnio otrzymałem używanego PCcika, po używaniu go tydzień konkretnie do wczoraj, napotkałem pewien problem.

Otóż wczoraj wieczorem jeszcze wszystko śmigało, poszedłem spać, wstaje dziś rano a tu monitor nie odpowiada na włączenie komputera.

Sprawdzałem go podłączając do laptopa, i działa.

Głośniczek w komputerze, zawsze przy uruchomieniu wydawał od razu 2 dźwięki, teraz wydaje 1 po dłuższym czasie lub 2, również po paru chwilach. Sprawdzałem czy karta graficzna prawidłowo siedzi w gnieździe, podłączałem monitor do drugiego wejścia karty graficznej i nic. Wiem że komputer uruchamia się, ponieważ na ślepo wpisuje hasło do profilu i normalnie się loguje ,,słychać dźwięk"

Czy są jakieś inne diagnozy poza tym że padła grafika? Nie stać mnie na nową karte ;x

Więc jeśli ktoś wie co można by zrobić, to bardzo proszę o rady.

Pozdrawiam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podłączyłem monitor pod wejście od płyty głównej i działa, no ale wiadomo że na takim czymś nic nie porobię. Sprawa wygląda tak, że mam uszkodzoną wtyczke od monitora (brakuje kilku bolców) w dodatku musze używać przejściówki do karty graficznej. Czy jest możliwość że z braku bolców jak i z powodu tego, że używam tej przejściówki po prostu jest za słabe łącze? W laptopie działa bo takowej przejściówki nie używam, a podłączam wprost do wejścia lapkowego. Czy coś takiego jest niemożliwe i jednak to padnięta karta? Niestety póki co nie mam możliwości podłączenia jej gdzie indziej ;x

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli wiesz jaką masz płytę główną, to możesz sprawdzić jaki masz na niej bios. A jak wiesz jaki masz bios, to możesz sprawdzić co oznacza dana liczba "piknięć" przy starcie. Jak sobie nie poradzisz to zrób to, co powinieneś zrobić na początku: podaj dokładną konfiguracje komputera :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

No więc na płycie głównej jest napisane : AsusM2N68-AM PLUS mam nadzieję że to to,

Sys. Operacyjny : Microsoft Windows XP Professional (5.1 kompilacja 2600)

BIOS: BIOS date: 08/25/09 15:51:10 Ver : 08.00.14

Procesor: AMD Phenom 9500 Quad-Core, MMX 3DNow (4CPUs),~2,2GHz

Pamięć: 1920MB RAM

Pliki stronicowania 190MB użytych 4656MB dostępnych

Ekran: Producent: n/d (to przy odpaleniu na zintegrowanej karcie)

Tryb ekranu: 1280x1024 (32bit)(1Hz)

Mam nadzieję że starczy, dodam też co udało mi się ustalić otóż:

U mnie

Komputer odpala się na zintegrowanej karcie graficznej (która wg poprzedniego właściciela nigdy się nie odpalała)

Komputer odpala się ale ekran nie reaguje przy podłączeniu do zwykłej karty graficznej

Monitor działa podłączony do laptopa, i karty zintegrowanej

U kolegi sprawdziłem działanie karty

Karta graficzna działa po podłączeniu do innego komputera, również przejściówka której używam działa

Dowiedziałem się że może to być wina tego, że komputer powinien automatycznie startować z karty graficznej NIE zintegrowanej jednak tego nie robi, a co lepsze wychodzi na to że sam ją sobie włączył. Szukałem metody na wyłączenie tej karty w BIOSie jednak nie mam nigdzie opcji o których mówią na innych forach. Kolega poradził wyjęcie baterii BIOSu jednak również nie pomogło.

Odinstalowanie sterowników karty zintegrowanej jest niemożliwe, bo tak jakby jej nie ma, w urządzeniach nigdzie się nie wyświetla.

Tak więc jakieś rady jeszcze?

Wybaczcie mi za moje nieogarnięcie jednak przez 4 lata używałem laptopa i nie było z nim takich problemów ;x

Pozdrawiam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Podłącz monitor do zintegrowanej karty graficznej, wejdź do biosu. Tam daj Advanced późńiej Onboard Devices Configuration. Tam gdzieś poszukaj opcji Primary Graphic Adapter i ustaw PCIE jako pierwsze. Zobacz czy zadziałało.

2. Zrób aktualizacje biosu, bo masz starą wersje

3. Jaki masz zasilacz i jaka karta graficzna. Może padło ci zasilanie na kartę graficzną?

4. Kabel do monitora, jeśli jest odpinany to kwestia paru złotych, więc jeśli jest uszkodzony to go wymień.

5. Skoro byłeś u kolegi z kartą, to mogłeś już wziąć cały komputer, spróbować podłączyć jego monitor (wten sposób na 100% wyeliminowało by się winę kabla). Jak nie zadziała, to spróbować podłączyć jego zasilacz do siebie., o ile ma odpowiednią moc.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Niestety nie ma takiej opcji w Onboard DevicesConfiguration.

2. Z aktualizacją jest problem, internet nie chce działać teraz na tamtym komputerze nie wiem czemu. Ściągnąłem pliczki stąd http://support.asus....AM PLUS&os=17??

Jednakże żaden nie chcę się odpowiednio odpalić.

3. Zasilacz to White Energy Model: ATX-400w

Grafika geforce 8600 gt

4.No niestety jest to stary monitor (wielki) i kabel jest przymocowany na stałe. Poza tym przy laptopie działa ;p

5. Dzisiaj rano byłem również z komputerem, na jego monitorze sytuacja jest taka sama, dodam że używam też swojej przejściówki więc to ani nie wina monitora, ani przejściówki.

Pozostaje aktualizacja biosu, czy byłby pan tak miły i podpowiedział jak to uczynić? smile_prosty.gif

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie sytuacja jest prosta padła grafika. Aktualizacja biosu nic nie da. Na twoim miejscu zastanowiłbym się co mogło uszkodzić grafikę (podpowiem że zasilacz nie należy d polecanych) jest też możliwość że sama pada seria 8XXX od nvidii była "pechowa' i często zdarzały się egzemplarze po piekarniku (w twoim wypadku też taka może być). Na twoim miejscu przeczekałbym na integrze i wymienił zasilacz oraz grafikę w tej kolejności.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kry:

Jak dla mnie sytuacja jest taka, że przeczytaj uważnie temat zanim zaczniesz motać.. Karta działa w komputerze kolegi, więc jest dobra. Ale do zasilacza masz rację - jest na czarnej liście zasilaczy, co czyni go potencjalnym problemem.

@topic

1. A zobacz w advnced>chipset>southbridge configuration

2.

http://www.fixitpc.p...a-plytach-asus/ - tutaj masz instrukcje aktualizacji. Ściągnij tylko najnowszą wersje.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Grafika o dziwo jest sprawna i właśnie to robi najwięcej zamieszania :P

Zasilacz wg znajomego był niedawno wymieniany, ale jeśli mówicie że to nienajlepszy sprzęcik to postaram się go wymienić.

Co do update'u BIOSu, udało mi się wgrać jakąś nowszą wersję. Aktualnie w opcji Primary Graphic Adapter PCIE jest ustawione jako pierwsze.

A to, jeśli się nie mylę świadczy o tym że to coś z zasilaczem? Nic nie sugeruje tak tylko rozmyślam, już w sumie pogodziłem się z tym że go nie naprawie.

Pozdrawiam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedyne co mi przychodzi jeszcze do głowy to:

1) padło gniazdo PCIE na płycie, można to sprawdzić wkładając inną kartę graficzną. Zasilacz może także nie dawać prądu na gniazdo.. Można w takim wypadku sprawdzić miernikiem napięcia w wtykach od zasilacza. Kiedyś chyba na forum elektrody widziałem jakie napięcia na poszczególnych pinach powinny być i jak wkładać miernik, żeby nie zrobić spięcia :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widziałem dzisiaj taki poradniczek, jakie gniazdo do czego jest, także sprawdzę te wtyki. Co do karty, niestety nie posiadam żadnej innej pasującej, otrzymałem inny komputerek jednakże jego bebechy kompletnie nie pasują do mojego, nie dość że grafika ma inne wejście to jeszcze zasilacz nie posiada jednego kabelka potrzebnego oraz ma mniejsze wejście.

Podsumowując jeśli wszystkie wtyki będą dawały napięcie pozostaje kwestia wejścia Karty, czyli wymiana płyty głównej?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, po możliwym podpięciu innego zasilacza okazało się że komputer w ogóle się już nie uruchamia confused_prosty.gif

Zarówno na moim zasilaczu jak i zapasowym, po wciśnięciu guzika power na 2 sek wszystko rusza, po czym zgasa.

Nie mam już pojęcia co tam jest nie tak ;x

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...