Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

kolos

jak nagrać plik pow. 3GB na DVD?

Polecane posty

Siema! Mam problem z nagraniem pliku 3GB na DVD. Nagrałem plik na płytę, i jak kopiuje plik z płyty na HDD to przy pliku 3GB wyskakuje błąd (CRC). Na innych forach piszą żeby skonwertować plik na NTFS z Fat32. ALE NIE WIEM JAK TO ZROBIĆ!!! Pomóżcie. Prosiłbym o szybką pomoc. Thx! :(

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolos -> Nie ma czegoś takiego, jak konwersja pliku. Tak jak napisał Dzban konwertuje się system plików na partycji. Generalnie korzystanie z NTFS zamiast FAT32 jest dobrym pomysłem, ale patrząc pod kątem Twojego problemu, rada jest bzdurna i nietrafiona. Dlaczego? Bo FAT32 radzi sobie z plikami do 4GB, więc z plikiem 3GB bez problemu da radę. Błąd CRC sugeruje problem z odczytem z napędu, czyli albo napęd nie daje rady, albo płyta jest uszkodzona. Sprobuj na innym napędzie.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1.mógłbyś mi podać z jakiego korzystasz programu podczas nagrywania?

2.Dodatkowo napisz w jaki sposób sprawdziłes tą płyte u kumpla? Zgrywałeś z niej plik na komputerze kolegi?

3.Wies.niak pisze zę FAT radzi sobie z plikami 4GB i to jest prawda alenie zaszkodzi spróbować skopiowac pliku na dysk z ntfs.

4.JA pożyczyłbym od kolegi nagrywarke dvd i zamontował u siebie i za jej pomoca spróbował nagrac plik to nam powieczy twoja nagrywarka nie jest źródłem problemu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1.mógłbyś mi podać z jakiego korzystasz programu podczas nagrywania?

2.Dodatkowo napisz w jaki sposób sprawdziłes tą płyte u kumpla? Zgrywałeś z niej plik na komputerze kolegi?

3.Wies.niak pisze zę FAT radzi sobie z plikami 4GB i to jest prawda alenie zaszkodzi spróbować skopiowac pliku na dysk z ntfs.

4.JA pożyczyłbym od kolegi nagrywarke dvd i zamontował u siebie i za jej pomoca spróbował nagrac plik to nam powieczy twoja nagrywarka nie jest źródłem problemu.

Dzięki ponowie za rady wszystko jest ok pomogła mi nowa wersja sterowników do DVD

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też mam problem z nagrywaniem. Chodzi o DVD-RW. Nie wiem co mnie podkusiło, aby nie kasować nośnika w programie, tylko kliknąć na ikonie napędu prawym i wybrać "Formatuj". Pamiętam, że miałem tam nagrane chyba 30 MB i tyle też było do wyboru jako obszar formatowania. Pomimo faktu, że formatowanie zakończyło się niepowodzeniem, płyta jest jakby szmelc, niczym nie idzie jej wykasować ani odczytać. Czy nie ma dla niej ratunku? :(

Miałem tak podobnie z CD-RW, bardzo długo się odczytywała (nie formatowałem jej windosowo), ale skasować ją mogłem normalnie i nagrywać też. A może to wina nagrywarki? Sam już nie wiem. Pracuję na Viście a mój napęd jest firmy LG.

Mam także troszkę nietypowe pytanko: na starym kompie miałem Nero, była to pełna wersja, po uruchomieniu softu, ukazywało się śliczne czerwone menu z opcjami do wyboru, można sobie było wstawić nawet swoją grafikę jako tło menu. Ktoś wie jaka to była edycja tego programu? Na pewno nie 5 bo tą dostałem do starego napędu. Szkoda, że właśnie 5 nie działa pod Vistą tak jak powinna (program nie widzi mojej nagrywarki a jedynie napęd wirtualny, którego nie ustawiałem w ogóle) :(

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpisy.

Obawiam się jednak, że to wina systemu. Już przy instalacji, wyświetla się komunikat, że Nero jest programem znanym, ze swojej awaryjności gdy instaluje się go na Windows Vista. Myślałem, że to tylko gadanie ale jednak nie. Nero 7 to właśnie to, czego szukam i jak próbowałem zainstalować ten pakiet do nagrywania, instalacja niedokończyła się, a potem miałem cholerny kłopot aby usunać pozostałe pliki instalacyjne.

W tym momemncie używam DeepBurner-a - bardzo fajny soft, ale on niestety nie radzi sobie z tą moją sformatowaną DVD :( Co radzicie?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...