Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Blackout

Rozwiązany: Problem po włożeniu innego procesora Intel

Polecane posty

Witam, mam problem ponieważ kolega oddał mi komputer po to abym wymienił w nim procesor z Intela P4 3.0Ghz na Core 2 Duo E6750 . Oczwyiście procesor jest na liście obsługiwanych przez płytę procków, lecz komputer nie chce się włączyć, reaguje na przycisk start ale BIOS nie chce wstać po prostu komputer ciągle chodzi ale z czarnym ekranem , nic nie pika a ni nic.Robiłem aktualizacje Biosu do najnowszej dostępnej wersji (na starym procku), wyciągnąłem baterie od Biosu chyba na całą noc i dalej nic , robiłem clear CMOS i nadal nic , wszystko jest dobrze podpięte i radiator też dobrze styka a procesor dobrze siedzi w sockecie confused_prosty.gif

Proszę was o pomoc bo już sam nie wiem co mam robić confused_prosty.gif Komputer nie działa na tym c2d

a na P4 chodzi normalnie .. :|

EDIT

Sory zapomniałem podać specyfikacji ..

Intel Core 2 duo E6750 2.66Ghz

GA-945PL-S3

3Gb RAM Kingsotn DDR2

GeForce 9600 GT

Modecom Feel 2 600W

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ze specyfikacją już zrobiłem EDIT pierwszego posta , co do C2D nie mam pewności że jest sprawny, zamówiłem go na allegro jako sprawny(niby). Napisałem do sprzedawcy i niby miał coś doradzić ale narazie się nie odezwał

Jeżeli procek były by popsuty mam prawo odstąpić od umowy i odesłać go + zwrot pieniędzy ? Bo jeszcze mam dołączoną do niego 3 miesięczną gwarancje .., No ale jednak wolał bym ten zwrot hajsu.

edit

Jutro postaram się udać do zaprzyjaźnionego serwisu i sprawdzę tam na innym Mobo czy faktycznie

procesor jest uszkodzony.

A i jeszcze jedno może problem tkwić w tym że płyta posiada FSB 500/800Mhz a procesor 1333Mhz FSB ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okej problem rozwiązany, rewizja karty to 1.0 , więc nie ma bata żeby E6750 poszedł na tej płycie, poprostu kolega nie spojrzał że go nie obsłuży albo patrzył na rewizje 3 no a ja zamówiłem a po złożeniu taki ZONK :P No nic dogadałem się ze sprzedawcą z allegro i duży plus dla niego za współprace bo zaoferował mi E6420 na wymianę bez kosztów przsyłki (Cena E6750 pokrywa cene E6420 i wysyłkę :P ) Dzięki za zainteresowanie :) Ide dalej się męczyć z tym padłem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...