Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

zakiewicz

Laptop krytycznie zwalnia po ok. godzinie pracy

Polecane posty

Zacznę od tego że nie jestem pewien czy to właściwy dział, jeśli nie, to proszę o przeniesienie.

Przechodząc do problemu, jak w tytule, chodzi o laptop Lenovo E530, przez nie cały rok korzystania działałbardzo płynnie i nie było żadnych problemów z tym żeby pracować czy grać na nim po tym gdy się go uśpi zamykając klapę, teraz jest to niemożliwe. Jednak najgorszym problemem jest tytułowy, dokładnie jest tak że po tej około godzinie komputer zaczyna się masakrycznie ciąć, programy się zawieszają, nie mogę go nawet wyłączyć bo przycisk start nie reaguje. Jeśli nawet jakoś się uda nacisnąć przycisk zamknij to wyłącza się on potem bardzo długo. Zwykle jeśli nie wyjmę mu po prostu baterii (wiem jak to niezdrowe dla komputera, ale nie ma rady) po jakiejś chwili monitor zaczyna się co chwile wyłączać i włączać. Nie dzieje się to nagle, wcześniej płynność się odrobinę zmniejsza. Jego wydajność gdy zaczęły się problemy próbowałem poprawić programem TuneUpUtilities, pomogło tylko odrobinę. Jedną rzeczą którą zauważyłem jest to że nie za bardzo słyszę żeby wiatrak pracował, bo wcześniej komputer co prawda potrafił się zgrzać, ale nie odmawiał posłuszeństwa.

No, to czekam na pomoc, gdy o czymś sobie ewentualnie przypomnę to napiszę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogę przeprowadzić pomiary normalnie i w krytycznym stanie jakimś programem, ale sam zauważyłem że okolice procesora nie były raczej gorące. Wolę uniknąć tej gwarancji, dlatego piszę tutaj bo chciałbym znaleźć inne rozwiązanie. To że procesor raczej się nie grzeje pokazuje to że po szybkim restarcie już działa całkowicie normalnie przez tą przyjętą godzinę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja Ci nie pomogę. Jedyne co mógłbyś zrobić, to wyczyścić lapka (a i to trzeba robić z głową, aby nie stracić gwarancji), a w tym przypadku wygląda na to, iż występuje jakaś inna usterka (acz dodatkowo lapek przegrzewać się także może), więc tak czy siak prawdopodobnie będziesz zmuszony oddać laptopa na gwarancję.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1) sprawdź temperatury (nawet speedfan)

2) Gdy zacznie ci zmulać spróbuj wejść w menadżer zadań i zobacz czy jakiś program tego nie robi.

3) Rok to jednak dla systemu trochę czasu, spróbuj zainstalować system od nowa/przywrócić do ustawień fabrycznych. Zrób przedtem kopię swoich danych.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...