Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

elmo321

Tęczowe artefakty na GTX470

Polecane posty

Kupiłem ostatnio używanego GTXa470. Cieszyłem mordę niesłychanie bo GTX o wiele lepszy od radeona 5770. Wszystko działało, tylko że dotychczas grałem tylko w Europę Universalis IV. Czasami karta się przegrzewała po ok 80 minutach grania (temperatury 75c) i sypała tęczowymi artefaktami po całym ekranie . Więc zmontowałem taką misterną konstrukcję z drutu i wentylatora - https://www.dropbox....0309_205511.jpg

wentylator podwieszony nad kartą wystarczał na Europę. Tempertaura nie przekraczała 65c po kilku godzinach grania. Wczoraj zainstalowałem Deus Exa i co chwilę sprawdzałem temperaturę w speed fanie. Po 10 minutach wynosiła ona 75c!!!! Zminimalizowałem grę i temperatura karty spadła do 45 stopni. potem było już lepiej. Przeszedłem pierwszą misję wprowadzającą i w połowie tego intra gdzie składają nas po walce pojawily się te teńczowe artefakty. Szybko wyłączyłem komputer i nie zdążyłem sprawdzić temperatury, ale sądze, że było ok. 80 stopni.

Czy karta jest uszkodzona? Kupiłem ją jako sprawną ;(

Może dokupić inny wenatlotr i też go podwiesić wink_prosty.gif

Cały komputer:

4gb ramu ddr2

Gtx470 od Gigabyte

zasilacz Gaming Power Rasurbo GAP565V2 550 watt

intel core 2 CPU 4400 2ghz

płyta główna gigabyte GA-G31M-ES2L

Temperatury w idle wachają się 41-54 stopni.

edit!: Właśnie przed chwilą poszły artefakty, co któryś piksel się nie wyśiwetlał, obra zniekształcony, ale temperatura była niska. Tylko 54 stopnie!!! Zauważyłem za to że bardzo nagrzewa się chipset na płycie głównej. jak go dotknę to aż parzy! To jego wina?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...