Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Daedroth

Hitachi HTS547550A9E384 - Windows nie widzi wszystkich partycji

Polecane posty

Nie wiem, czy temat utworzony w dobrym miejscu, bo zastanawiałem się właśnie między "Programami", a "Sprzętem".

Przejdę jednak do rzeczy. Po jednym z dzisiejszych restartów komputera, System Windows 7 Home Premium przestał wykrywać jedną z utworzonych na dysku partycji. Widoczny jest tylko wolumin z zainstalowanym systemem.

Windowsowe "zarządzanie dyskami" ją wykrywa, ale nie mogę jej przydzielić litery. Sprawdzałem w EaseUS Partition Manager i jest tak samo. Czy jest jakaś możliwość przywrócenia tej partycji bez utraty danych? Są one dla mnie dosyć ważne.

Czy możliwe, że w trakcie instalacji nowego systemu (w momencie tworzenia partycji/ przydzielania miejsca itd) zdoła on ją wykryć?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz przy okazji ponownego uruchomienia komputera pojawił się błąd BOOTMGR is missing i nie mogę sprawdzić waszej rady ;/

Domyślam się, że potrzebna jest płytka z Windowsem i naprawa systemu. Tylko wiąże się to chyba z utratą danych, co nie?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niezupełnie. Skoro dodatkowo pojawił się problem z MBR, to niestety, ale najpewniej sam dysk jest uszkodzony. Na początek poproszę o odczyty S.M.A.R.T. dysku. Ponieważ Windows nie działa, to będzie to trzeba odczytać z poziomu zewnętrznego systemu. Od siebie polecam odczytanie tego za pomocą GSmartControl, ale można również dać zdjęcie z odczytami z MHDD. Generalnie polecam ściągnięcie i wypalenie obrazu płyty Ultimate Boot CD, bo jest tam parę programów, które mogą się przydać (w tym wymienione MHDD oraz GSmartControl).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbuję coś wrzucić jutro jak bede miał dostęp do kompa. Przy okazji spróbuję zrzucić pliki na jakiś dysk zewnetrzny, bo odpalone z płyty Ubuntu z kolei widzi tylko partycję D, czyli tą na której mam co ważniejsze dane. Jeśli nie będzie dało się nic zdziałać odeślę kompa na gwarancję.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli nie jest aż tak tragicznie, bo MBR jest ok. W takim układzie pewnie sektor rozruchowy aktywnej partycji się zrąbał. S.M.A.R.T. powinieneś móc bez problemu odczytać z poziomu Ubuntu (za pomocą GSmartControl lub smartmontools).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...