Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

maestro72

Nowy sprzęt i BSOD

Polecane posty

Witam

Poskładałem ostatnio piec zgodnie z zaleceniami forumowiczów. Części poniżej są nowe:

- Procesor Intel Core I5-4570 3.2GHz LGA1150 BOX HASWELL BX80646I54570

- Płyta główna ASRock H87 PRO4 H87 LGA1150 (2xPCX/DZW/GLAN/SATA3/USB3/RAID/DDR3) (H87 PRO4)

- Karta graficzna Asus GeForce GTX 660, 2GB DDR5 (192 Bit), HDMI, DP, BOX (GTX660-DC2OCPH-2GD5)

- Obudowa Zalman Z3 PLUS CZARNA mATX ATX OKNO USB 3.0

- Pamięć Team Group Vulcan Red - DDR3-1600 - CL9 - bulk - 4 GB TLD34G1600HC901BK

Stare komponenty to dysk 500 gb WD, napęd DVD, zasilacz Fatal1ty 550 W oraz karta sieciowa TP-LINK WN721N

Dwa dni wszystko chodziło ok i nagle BSOD. Sytuacja powtórzyła się kilkukrotnie. Za pomocą BlueScreenView odczytałem dumpy:

6mk8nikrpp7q_t.jpg

Doszedłem do wniosku, że karta kłóci się z USB_3.0. Przełączyłem ją na USB_2,0 i miałem kilka dni spokój a dzisiaj znów powtórka z rozrywki ale tym razem dump wyglądał trochę inaczej:

072imzfk3tn6_t.jpg

Jest jakieś rozwiązanie tej sytuacji bez konieczności wymiany karty??

Druga sprawa związana jest z programem A-Tuning od Asrock'a.

pna61hd4nyrp_t.jpg

Zaznaczone wartości "skaczą" co kilka sekund, tzn. raz jest odpowiednio 3200 do mnożnika 32 za chwilkę następuje skok do 1000 i mnożnik 10, lub 800 i mnożnik 8. Czy takie zachowanie jest odpowiednie czy muszę zmieniać coś w ustawieniach BIOS-u??

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co widzę w sieci, to ostatnimi czasy jest to dosyć częsty problem. Zerknij tutaj i sprawdź rozwiązanie, które opisał cielbleu w swoim ostatnim poście. Być może i u Ciebie to rozwiąże problem. Niestety, ale sterowniki nVidii mają tendencje do gryzienia się ze sterownikami innych urządzeń (m.in. do kart WiFi na układach Atherosa).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...