Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Reqqu

Ogólny spadek wydajności komputera, częste zacinki

Polecane posty

Witam. Od około tygodnia (+/-) mój komputer zaczął szwankować. Postaram się wypisać wszystkie zaobserwowane objawy:

  • zacinki w każdej dziedzinie (czy to gra, przeglądarka, muzyka - to samo);
  • co jakiś czas błąd (ale tylko przy grze Metin2) informujący o przerwie w pracy sterownika ekranu nvidia (itd.);
  • niby duże obciążenie procesora (w programie System Explorer [obrazek 1] taki Skype potrafi momentami wyskoczyć do 50% zużycia);
  • nawiązując do System Explorer'a - ostatnio po uciążliwej rozgrywce w League of Legends (przez jakieś 2-3h) program pokazał uptime 7h, z czego w stanie spoczynku znajdował się od 4h) - ????????????;
  • poczytałem i stwierdziłem, że potrzebne jest wyczyszczenie komputera z różnych śmieci - poszedł unistall wielu pierdół, CCleaner został użyty. Po zakończeniu tych czynności pomyślałem, że przydałoby się teraz ponownie uruchomić PCta - po wyłączeniu i włączeniu usłyszałem 5 piknięć (procesor...) - wyjąłęm więc procesor (w zasadzie układ chłodniczy - radiator, tak?) i kartę graficzną, wyczyściłem, a potem resztę sprzętu (wszystko sprężonym powietrzem), odpiąłem trochę programów z autostartu - włącza się teraz dużo szybciej i sprawniej;
  • zrobiłem test programem HD Tune - brak uszkodzonych sektorów, zakładka Health [obrazek 2]
  • program HWMonitor wykazał brak podniesionych temperatur, nawet podczas grania (kiedyś komputer podczas zaciętych bitw w League of Legends na full detalach potrafił chodzić głośniej - teraz jakby w ogóle go to nie obchodziło). Kontynuując - temp. utrzymują się na poziomie 35-45 stopni Celsjusza;
  • zauważyłem, iż po wykonaniu koligacji procesorów (z wszystkich procesorów do 1) gry odzyskiwały płynność (poprawa z 15 do 45-55 fpsów);

Obrazki:

  1. kk0QYVb.png
  2. UuaGFTL.png

Sprzęt:

  1. http://wklej.to/qJGOu


Bardzo proszę o pomoc! Z góry dziękuję za rady. Pozdrawiam, Kacper.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...