Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

kminek5

[Problem] Niska ilość FPS, Dropy

Polecane posty

Witam!

Jakiś czas temu miałem problem z komputerem gdzie podczas włączania ekran był czarny a komputer nagle się wyłączał. Po resecie BIOSu całość znów śmiga po staremu jednak ostatnio napotkałem o wiele gorsze problemy.

Zwykle podczas grania w Battlefield 4 osiągałem po 100-120FPS na ustawieniach graficznych "Low". Podczas nagrywania liczba FPS trzymała się około 80-90FPS a dropów praktycznie nie było.

Jednak po tym resecie BIOSu nawet na Low osiągam maksymalnie 60FPS (włączając Mantle mam 170FPS oraz dropy do 15 co kilka sekund). Nagrywając również mam 60FPS. Włączając ustawienia graficzne Ultra mam około 55-60FPS.

Ustawień graficznych nie zmieniałem (mam monitor 120Hz więc nie jest to wina synchronizacji). Jedyne co się zmieniło to update sterowników z 14.1 na 14.2

Dla mnie, jako osoby która nagrywa materiały na YouTube skupiając się dla Battlefield 4 to wielki cios. Co prawda robię teraz filmiki które nie wymagają większej ilości FPSów (niż te 30) ale gameplay'a już nie nagram bo ja potrzebuję większej płynności a nie marne 60FPS i jeszcze dropy.

Najgorsze jest to że nawet nie wiem dlaczego tak się dzieje. Patrzyłem w ustawieniach gry, programu. Jedyne co mi zostało to komputer a na tym to się nie znam. Sam fakt że jakiś czas temu mogłem spokojnie grać nie mając lagów teraz mnie przytłacza.

Info o PC (raport z Everesta):

Report.txt

Nie wiem dlaczego ale MOBO jest "nieznane". Posiadam ASRock Z77 Extreme 4

Proszę o pomoc! W razie pytań zadajcie je śmiało (prostym, mało komputerowym językiem).

Z góry dziękuję za chęci smile_prosty.gif

Pozdrawiam

@edit

Chodzi mi głównie o Battlefield 3 oraz 4 :D Może to wina gry? Możecie też podać tytuł w jakim powinienem sprawdzić ilość FPSów żeby mieć porównanie czy to wina maszyny czy wina gry. Nie osiągając zbliżonej ilości FPSów do tej "zapowiadanej" w innym tytule zapewne się okaże że to wina maszyny.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takim razie wróć do sterowników w wersji 13.12 bo Catalyst 14.1 i 14.2 to jednak beta i mogą sprawia problemy.

żeby reinstalować sterowniki postępuj według tej instrukcji:

Pobierz program Display Driver Uninstaller z tej strony:

http://www.wagnardmobile.com/DDU/

Wypakuj go do folderu na dysku.

Uruchom go i w pierwszym okienku kliknij Tak, wtedy komputer zrestartuje się i uruchomi w trybie awaryjnym.

Gdy program już się uruchomi wybierz na górze okna AMD, zaznacz wszystkie okienka po prawej stronie i kliknij opcję Wyczyść i restartuj. Później zainstaluj sterowniki w wersji 13.12

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciągle podajecie linki do najnowszych sterowników a ja nie chcę najnowszych tylko te starsze :O Tak czy siak znalazłem odpowiednią zakładkę:

http://support.amd.com/en-us/download/desktop/previous?os=Windows%207%20-%2064

Pobieram, usuwam stare stery tym programem co kolega wyżej podał, instaluję nowe, restart kompa i zobaczymy

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wcześniej próbowałem instalować to ciągle były to sterowniki beta 14.2

@edit

FPSy są stabilniejsze ale brak przyrostu. Czy mój procesor (o taktowaniu 3,4GHz) ogranicza moją kartę graficzną? Podobno aby jej nie ograniczać musiałbym podkręcić mój procesor do ok. 4,5GHz :P Wcześniej miałem 4,2GHz i pewnie dlatego też o ok. 30FPSów więcej.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ja wiem?

Masz opcje ustawione LOW tylko z menu gry czy te dodatkowe w pliku z configiem też? Jeszcze zależy na jakiej grasz rozdzielczości. Poza tym na niektórych mapach są spadki FPS na każdym komputerze. Np na Strike at Karkand w niektórych miejscach spada na chwilę poniżej 100 nawet jeśli masz komputer, który trzyma 150 przez większość czasu.

Co do ograniczania karty przez procesor to zależy w jakiej grze. Ogólnie nie powinien, ale akurat BF wymaga bardzo mocnego procka i przy ustawieniach grafiki na LOW to właśnie procesor jest elementem, który ogranicza FPSy. Sporo siedziałem w temacie BF3 przez ~2 lata i wiem ile klatek ludzie mieli na bardzo różnych konfiguracjach sprzętowych. Ogólne wnioski są takie, że ciężko utrzymać stabilne 100+ FPS z prockiem taktowanym poniżej 4GHz.

A ten twój problem podczas włączania pojawił się po OC czy przez pewien czas wszystko działało?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OC zrobiłem daaaawno temu ale wg ekspertów tutaj na forum to mogła być wina tego... że nagle po tak długim czasie pojawił się ten błąd tongue_prosty.gif co prawda po resecie BIOSu dalej miałem ten błąd ale rzadziej, później jeszcze test RAMu, zmiana sterowników... więc na razie jest dobrze :D ale ta ilość FPSów mnie dobija

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...