Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

SamyBoy

Rozwiązany: Czyszczenie komputera z kurzu

Polecane posty

Cześć mam do was pytanko jak można wyczyścić komputer bo czyszczę filtry co tydzień a w komputerze mam kurz. Myślałem żeby pędzelkiem wyczyścić pcb od kart graficznej i wszystko do około nie wiem tylko czy to bezpieczne

20140304_203915.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego nie? Do czyszczenia wentylatorów są w sam raz. Sprężone powietrze pozostaje jednym z najlepszych środków do czyszczenia kompa, ja tam jadę do kolegi pod kompresor ;).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oki dzięki za pomoc to będę musiał podjechać do mechanika i przedmuchać kompresorem gdyż nie ufam puszka gdyż czasami pryskaj. A mam pytanie co ile czyścicie komputery i czy jak kurz będzie np przez dłuższy czas na pcb czy coś się stanie np uszkodzi albo czy się nie weżrę?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co ty za szpraju używasz, że ci pryska :eyes:

I kurz aż tak łatwo się nie wżera. Nawet puchate "koty" swobodnie leżące na komponentach nie powinny wiele zmienić (trochę podskoczą temperatury). Ja czyszczę wnętrze obudowy co pół roku, czasem rzadziej, i nie mam problemów z działaniem komputera.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wizualnie to raczej nie bo tak i tak nie patrze ale jak ktoś przychodzi i chce się pochwalić bebechami to tak bo lampki świeca i widać trochę ale jak mówisz ze to nie dużo to zostawię i za jakiś czas podjadę do mechanika i przedmucham. Dzięki za pomoc w wskazówki jak mam sprzątać komputer.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oki dzięki za pomoc to będę musiał podjechać do mechanika i przedmuchać kompresorem gdyż nie ufam puszka gdyż czasami pryskaj.

Sprężone powietrze (a konkretniej jakaś mieszanka gazów) ma to do siebie, że jeśli nie jest trzymane pionowo, to potrafi psiknąć wilgotnymi drobinami, i jest to normalne. Ostatnio czyściłem kurz na płycie głównej, nieco za mocno przechyliłem puszkę i spory kawałek PCB w okolicach złącz PCI został wręcz zalany. Wszystko jednak momentalnie wyparowało, a komputer uruchomił się potem bez problemów.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...