Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

rasko

Problem z procesorem laptop asus x550c

Polecane posty

Witam

Mam nadzieje ze pisze w dobrym dziale.

Otoz mam dziwny problem, nie jestem totalnym noobem, ale w obecnej sytuacji nie mam pojecia o co chodzi.

Kupilem jakis czas temu Asus x550c http://www.asus.com/...#specifications i uparlem sie by zainstalowac windows 7 32bit. Mialem troche zabawy ze sterownikami (wiekszosc jest na win8 badz 64 bit) i koniec koncow poinstalowalem wszystko co trzeba, jednakze korzystajac z roznych dziwnych programow szukajacych mi sterownikow (mialem problem znalesc recznie) po jakims czasie natrafilem na cos takiego:

http://postimg.org/image/xrpdws0n5/

I tak sie zastanawiam o co chodzi. Mam jeden procesor a sterowniki sa 4 i komputer uwaza ze mam 4 procesory badz jadra. Probowalem wiec usunac je w menadzerze zadan, komputer prosil o restart jednakze nic sie nie zmienia.

Pytaniem jest co mam zrobic by to naprawic? Zastanawia mnie tez czy ma to wplyw na szybkosc komputera? Na starcie systemu mam napisane ze wykryto zle sterowniki i czesc z nich nie dziala.

Mam rowniez drugie pytanie, przed problemem z 4 sterownikami mialem normalna sytuacje z komputerem ale uwazalem ze mam "starej daty" sterowniki, poniewaz gry typu wiedzmin 2 mulily mi nawet na najnizszej grafice. Drapie sie po glowie myslac dlaczego, bowiem w teorii laptop ma 1.8mhz ale ma tryb turbo ktory zwieksza jego moc do 2.7mhz, po updacie nic sie nie zmienilo. W takim razie owy tryb turbo jest jakims fejkiem skoro wiedzmin 2 wymaga na najnizsza grafike okolo 2.2mhz, czy moze to wina 32bitowego systemu?

Bylbym wdzieczny za jakakolwiek pomoc.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie procesora to wszystko jest dokładnie jak ma być, w końcu masz procesor czterowątkowy (dwa rdzenie + Hyper Threading).

Co do wydajności w grach - a sterowniki od zintegrowanej karty graficznej zainstalowałeś? W każdym razie z tego co widzę ten laptop ma tylko zintegrowaną karte graficzną, więc nie nastawiaj się że wydajnośc w grach będzie super.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hm rozumiem, czyli dopiero teraz dowiedzialem sie czym sie rozni karta zintegrowana i ze jest gorsza, wydawalo mi sie ze ten lapek ma dobra i obwinialem procesor.

W takim razie to chyba wszystko dziekuje bardzo za pomoc.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...