Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

RaZzzZoR

Problem połączenia Laptopa z Monitorem via HDMI

Polecane posty

Witajcie dobre człowieki.

Doznałem pewnego niemiłego "prank-u" ze strony mojego sprzetu i od kilku dni próbuje zastosować najdziwniejsze metody które nawet w połączeniu z "przeczesywaniem" internetu nie pomagają.

Otóż od jakiegoś czasu jestem skazany na bardzo skąpego w parametry laptopa (Asus F550C) do którego dla ułatwienia pracy i zabawy podłączyłem Monitor LCD (Benq 24" G2420HD) na kablu HDMI no i oczywiście klawiature i myszke.

Problem sie pojawił po dwudniowej nieobecnosci w domu, normalnie jak zawsze "odpalam" sprzęt

monitor normalnie odbiera sygnał i pokazuje obraz do momentu ładowania się systemu a dokładniej zaraz po zniknięciu loga Windows 7 sygnał zanika i pojawia sie juz tylko na laptopie.

(nikt w tym czasie nie korzystał ani nie dotykał laptopa)

Kroki które wykonałem:

- Klawiszologia FN + F8

- aktualizazja sterownikow (Niviadia 334.89)

- manualne róznego rodzaju kombinacje z ekranami w ustawieniach wyświetlania

(nie wiem dokładnie jak to jest po polsku)

UPDATE

Normalnie tyle odpowiedzi na raz że człowiek nie potrafi sie opędzić od ludzi. Nie ma to jak wsparcie techniczne ze strony CDA.

Moje dochodzenie w tej sprawie:

Wszystko psuje, całe to połączenie laptopa z projektorem (monitorem) podsawowo wymagane sterowniki od Intela! które czy chce czy nie muszą być zaistalowane przed sterownikami od Nividi.

Odinstalowałem wszystkie sterowniki graficzne jakie mialem i te od nividi i te od intela i laptop nie mial zadnych klopotow z przesylaniem obrazu do monitora, po reintalacji sterownikow intela wszystko znowu szlag trafił.

Obraz na monitorze pokazuje sie tylko do zaladowania sie systemu, tak samo jak poprzednio.

Ktos ma jakies rady na ten temat?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za pomoc. lol

Dla tych którzy napotkaja podobny problem okazalo sie po wielorazowym kopaniu w ustawieniach grafiki ze problemem jest zintegrowana grafa od Intela ktora po prostu utrudnia zycie w wielu momentach.

Musicie dokopac sie do jakiegos panelu sterowania od intela lub po prostu postarac sie zreinstalowac to "badziwie" i z tamtąd bawic sie z projektorem\monitorem

Narazie wszysto bezproblemowo dziala, niestety o modzie do Minecraft "sonic ether's unbelievable shaders" mozna zapomniec posiadajac grafike od intela.

do zamkniecia.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...