Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

michal1758945

System widzi 3,37gb z 4gb ram

Polecane posty

Jak w temacie mam zainstalowane 4gb ramu ale mój win 7 32 bity pokazjue że dostępne ram to 3,37gb wiem że aby widział całe 4gb musi być 64 bity ale pytanie jest następujące co sie dzieje z resztą tymi 630mb ?

Czy one ''znikają'' ? Czy po prostu te braki to ilosc wykorzystanego ramu przez karte graifczną ?

Z góry przepraszam za interpunkcje i byc może zły dział ale jestem przez to wszystko troche zdenerwowany :\

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak w temacie mam zainstalowane 4gb ramu ale mój win 7 32 bity pokazjue że dostępne ram to 3,37gb wiem że aby widział całe 4gb musi być 64 bity ale pytanie jest następujące co sie dzieje z resztą tymi 630mb ?

System 32 bitowy jest w stanie zaadresować maksymalnie 4GB Ramu, z tym, że pewna ilość tej pamięci jest zarezerwowana na różne urządzenia, które z tej pamięci również korzystają.

Czy one ''znikają'' ?

Nie znikają, po prostu system nie jest w stanie do nich nic zapisać gdyż jest to obszar zarezerwowany, dlatego pokazuje Ci, że masz dostępne nieco ponad 3GB ramu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

System 32 bitowy jest w stanie zaadresować maksymalnie 4GB Ramu, z tym, że pewna ilość tej pamięci jest zarezerwowana na różne urządzenia, które z tej pamięci również korzystają.

Powinieneś napisać, że 32 bitowy Windows może zaadresować tylko tyle. Inne systemy nie mają z tym jakichś dużych problemów (bo poprawnie obsługują PAE). W Windowsach też teoretycznie da się tą obsługę włączyć (i w systemach serwerowych jest ona włączone), ale może to się wiązać z różnymi błędami.

Z tej pamięci, której system nie widzi, można spróbować zrobić RAM disk. Zawsze coś tam będzie można dzięki temu zoptymalizować.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, obecnie nie jest ono używane przez nic. Chodzi o to, że Windowsy 32-bitowe mogą zaadresować w sumie 2^32 bajtów pamięci (czyli 4GB), tylko no właśnie - nie chodzi tu tylko o pamięć RAM. Tutaj jest to ładnie opisane.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...