Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Dudeson

Era - Łącze Internetowe

Polecane posty

Witam. Mam pytanie. Czy internet operatora komórkowego ,,Era" jest dobry? Tzn. czy nie ma z nim problemów. Dobra przepustowość łącza itp. Otóż zamierzam zmienić Operatora Internetowego (narazie mam Neo). A najgorsze było to że TP tak kombinowało z tym netem, że postanowiłem zmienić. I kieruje mną jedno pytanie. Czy opłaca się zmienić internet na Erę (z Neo mam 512kb a na Erę chce przejść na 2mb) i czy nie ma żadnych problemów z np. przedłużaniem umowy bądź zrywaniem jej?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z przedłużeniem nie ma żadnych problemów, wręcz przeciwnie, sami się będą pchać. Rozumiem, że mówimy o blueconnect PC? Jeśli tak, to jego prędkość w dużej mierze zależy od miejsca zamieszkania. Jeśli masz u siebie EDGE powinno być znośnie, ale na mega szybkość nie masz co liczyć (do 384 kb). Szybciej jest tylko w dużych miastach, objętych zasięgiem bodajże HSDPA, choć w sumie z tym też bywa różnie. Np. w Warszawie system pokazywał mi prędkość 7.2 Mb/s, a net chodził wolniej niż Neo 1.3, które posiadam równolegle.

Dodatkowo oprogramowanie za pomocą którego łączysz się z siecią jest dość dziurawe i potrafi co jakiś czas rozłączyć. Choć z każdym nowym softem jest coraz lepiej, ale ja gdy brałem swój pierwszy blueconnect, jakoś pod koniec 2004 lub na początku 2005 roku, to była z tym tragedia. Teraz jest w miarę znośnie.

No i prędkość w dużej mierze zależy od modemu jaki Ci dadzą.

Ja bym blueconnecta raczej nie polecał, chyba że nie masz innej alternatywy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie rozumiem ?????? Kolega ma neo 512 i chce przejść na blueconnecta? Chyba sobie żartujesz, nawet jeśli będziesz najlepszy zasięg HSDPA 7,2Mb/s to i tak na max abonamencie masz LIMITY nie wiem czy opłaca się zmieniać, ale osobiście miałem blueconnecta przez pół roku, a teraz mam neo 2MB i chwalę swoje :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, nie nie. Okazało się że nie chodzi o blueconnecta. Chodzi mi o stacjonarny, a dokładniej 2mb. I to samo pytanie co wcześniej. Czy nie ma z tym połączeniem żadnych kłopotów jak i z operatorem? Czekam na wasze opinie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam jedno pytanie czy: jest tu ktos kto jest posiadaczem internetu dsl Ery?

Czy jakosc uslug jest na dobrym poziomie??

Chodzi o to czy nie ma takcih problemow jak na poczatku z Netia gdzie predkosc nawet przy 1mb byla mniejsza niz

gwarantowana, albo jak w multimo gdzie w malych miescowosciach 6mb bylo nie osiagalne. Ja jestem z malej miejscowosci

a ERA nie ma jeszcze dlugiego stazu w uslugach internetowych w dodatku, w czasie testu czesto lacze bylo

wylaczane no ale to test teraz jest juz publik. Chce kupic 6mb wiec obawy czy bede mial te 6mb i czy nie bedzie czesto awaryjny.

Moze ktos z orange freedom, no oni tez sa dosc mlodzi.

PS prosze sie tylko powstrzymac od odpowidzi typu "tp jest najlepsza albo netia..." - interesuja mnie tylko opinie na temat

orange i era.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem z kompem wujka :

kupił sobie blueconnecta. Komputer jest już trochę (bardzo?) stary. Po podłączeniu modemu pisało że nie ma USB 2.0. OK, zainstalowałem SP2 i problem zniknął tylko jest następny. Nie można się podłączyć. W menadżerze urządzeń pisze że jest problem ze sterownikiem do modemu. Tylko że nie ma sterowników. O co chodzi?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Steronik do modemu powinien być na samym modemie!!! Ja mam icon 225 i czasem fakt przy instalacji oprpgramowania jest problem ale w menadżerze urządzeń klikam na aktualizuj sterownik i po robocie!!! A ogólnie o tym blueconnct to szkoda gadać może w wawie to to dobrze działa ale w mojej okolicy to masakra!!! 10 -12 kb/s góra w nocy lepiej ale minimalnie... W Polsce na większości terytoriów to tylko EDGE jest dlatego tak słabo i jeszcze się zejdzie zanim coś polepszą!!!

DzikuXXX jaki modem ma ten twój wujek???

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...