Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

TheGhost9919

Milion programów od Microsoftu, czy można odinstalować?

Polecane posty

Witam, wziąłem się za robienie porządków na HDD (głównie z ciągłego braku miejsca na dysku systemowym) i w ramach odinstalowywania zbędnych programów zacząłem się zastanawiać, czy te wszystkie rzeczy od MS (lista z "Dodaj lub usuń programy" w załączniku) są mi potrzebne.

Nie zajmują one co prawda za dużo miejsca, ale to zawsze trochę mniej plików

EDIT: To samo zresztą dotyczy się całego pakietu NERO, używam go tylko do nagrywania płyt, co z tego można wywalić?

post-435493-0-60378400-1393436084_thumb.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Różnie. Jeśli chodzi o programy typu Silverlight SDK, SQL Server, czy inne narzędzia dla programistów, to sam powinieneś najlepiej wiedzieć, które Ci są potrzebne.

Większy problem jest z pakietami Microsoft Visual C++ Redistributable, bo z nich część może być potrzebna, a część nie. Te pakiety są przeważnie instalowane razem z innymi grami/programami i są przez nie wymagane. Tylko czasem trudno namierzyć, czy dany pakiet jest nadal potrzebny. Niestety bez tego część programów może odmówić posłuszeństwa.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No cóż, właśnie takiej odpowiedzi się obawiałem :/

Z trochę innej beczki - wczoraj instalowałem Visual Studio 2012, ale musiałem przerwać instalacje w połowie, potem zrobiłem odinstaluj, ale i tak w magiczny sposób 3GB wolnego miejsca na dysku systemowym zniknęło, czy jest jakaś możliwość, żeby zobaczyć które to pliki i je usunąć?

Próbowałem już wyszukiwania po dacie utworzenia, ale coś mało ich znajduję, a poza tym nie wiem, czy pliki z C:/Windows/inf mogę tak sobie usuwać, a tam znajduje się duża część plików utworzonych podczas tej instalacji.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...