Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

b3rt

GTX 650Ti Boost i zacinający się ekran

Polecane posty

Wita.

Jakiś czas temu wymieniłem swojego GTS'a 250 na wymienionego w temacie GTX'a 650Ti Boost 1GB. Jednak od samego początku mam problemy z jego działaniem, co objawia się przez takie kilkusekundowe zacinanie się ekranu. Gram sobie normalnie, a w losowych momentach ekran zatrzymuje się na 1-2 sekundy, dźwięk też się zacina (słychać tylko brzęczenie), przez ten czas nie działa myszka itd. Dzieje się tak we wszystkich grach: w WoW'ie, w Dota 2, w TF2, nawet w takich niewymagających grach jak Strider czy inne platformówki 3D. Myślałem że to karta się przegrzewa, ale sprawdzałem temperatury w Wiedźminie 2 i w maksymalnym stresie było jakieś 65-69 stopni. Od czego może się tak dziać? Przedtem problemu nie było, pojawił się od razu po zmianie karty. Reszta kompa:

AMD Athlon II X3 425

ASRock M3A770DE

Patriot 2x2GB 1600MHZ

Forton FSP500

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiedzmy - Nie wyrabia ;). Mimo, że to Forton, to i tak do elity zasilaczy on nie należy. Jeśli byłby on uszkodzony, to komputer nie mógłby się wcale uruchomić. Jeszcze dla pewności - Masz może zamiennik? Gdybyś miał inny zasilacz (ale najlepiej markowy), to byłaby już 100% pewność, że wina leży po jego stronie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozostaje Ci wymiana zasilacza. Gdyby to była wina kart graficznej, to objawy byłyby nieco inne (wyższa temperatura pracy, artefakty itp.). Do GTX 650 TI wystarczy zasilacz dobrej marki o mocy 450W. Np. ten - http://www.morele.net/zasilacz-corsair-vs-450w-atx-120mm-wentylator-eu-version-cp-9020049-eu-527950/

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiedzmy - Nie wyrabia wink_prosty.gif. Mimo, że to Forton, to i tak do elity zasilaczy on nie należy. Jeśli byłby on uszkodzony, to komputer nie mógłby się wcale uruchomić. Jeszcze dla pewności - Masz może zamiennik? Gdybyś miał inny zasilacz (ale najlepiej markowy), to byłaby już 100% pewność, że wina leży po jego stronie.

Nie siej fermentu. Popatrz na moją specyfikacje, gdzie mam podkręcony komputer i słabszego fortrona :) Fortron robi solidne zasilacze, i nie powinno być żadnych obaw przy używaniu go. Może to być jego wina, ale 100% pewności nie mamy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@up: A masz może jeszcze starego GTSa żeby sprawdzić czy na nim będą problemy? Jak mniemam przed włożeniem nowej karty odinstalowałeś stare sterowniki? Ciężko cokolwiek stwierdzić bez części zamiennych, może to być wina zasilacza, karty a nawet płyty głównej. Najlepszą opcją byłoby oddanie do jakiegoś fachowego serwisu, sprawdzą co jest nie tak - tylko to kosztuje smile_prosty.gif

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od zmiany karty stawiałem cały system od początku, więc pewnie nie ma śladów po poprzednich sterownikach.

Karte chyba jeszcze mam, jak nie tego GTS'a, to jakiegoś sprawnego radeona na pewno. Sprawdze najwyżej na innej karcie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zasilacz to FSP500-60GHN (85).

Podpiąłem tego GTS'a 250 i jest... różnie. W TF2 i Dota 2 problem dalej występuje, na oko w takich samych częstotliwościach jak na GTX'ie (w TF2 nawet mi zawiesił raz grę, tak że obraz stanął, dźwięk się zaciął i trzeba było resetować), ale już WoW i Wiedźmin 2 działały normalnie. Tzn. ze względu na mniejszą wydajność musiałem obniżyć detale w obu grach, ale grałem po 25-30 minut i działało idealnie, nic się nie zacinało i nie zrywało.

EDIT:

Aha, zapomniałem. Zmniejszyłem detale w każdej grze po kolei i problem jest zauważalnie mniejszy niż na wysokich. Chociaż nie jest wyeliminowany całkowicie.

EDIT2:

Żeby nie było, gry zarówno na minimalnych jak i na maksymalnych detalach chodzą praktycznie tak samo dobrze (nieraz lekko z 60fps). Różnica jest taka, że na wysokich detalach czasami zrywa, tak jak opisałem w pierwszym poście, na minimalnych mniej. Tyczy się to obu kart.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dysk odrobinkę podejrzany, wykonaj jeszcze benchmark (przed testem wyłącz wszystkie niepotrzebne rzeczy, a podczas - nic nie rób na kompie) w programie HD Tune i daj screena.

Swoją drogą sprawdziłbym też temperaturę procesora.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wynik benchmarku wygląda nieźle, więc - przynajmniej na razie - bym się dyskiem nie zajmował.

Co do temperatury to przydałaby się pod obciążeniem, pomiar w spoczynku wiele nie mówi. Najlepiej jakbyś użył programu HWMonitor, odpalił jakąś grę (HWM ma działać w tle) i pograł ze dwadzieścia minut. Po wszystkim wrzuć obrazek, zobaczymy jak wyglądają temperatury podzespołów.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temperatury są w porządku (CPUTIN wynosi 102 stopnie, ale nie ma powodu, aby sądzić, iż nie jest to bzdura).

W sumie nie wiem, co teraz sprawdzać, jakoś w szwankowanie zasilacza za bardzo nie wierzę, ale jak masz taką możliwość, to go podmień na próbę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...