Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

GothiCMasteR

Monitor nie reaguje na włączony komputer

Polecane posty

Witam.

Mam ogromny problem z komputerem. Dziś wyłączył się i nie chciał włączyć ponownie, wiec stwierdziłem ze wyczyszczę go w środku. Przeczyscilem kartę graficzną i procesor, i teraz komputer się włącza ale na monitorze nie widać reakcji. To znaczy słychać jak pracuje jednostka, ale monitor zachowuje się jakby komputer był wyłączony. Dodatkowo komputer przestał reagować na przycisk do włączania i na reset, wiec mogę go wyłączyć tylko przyciskiem zasilania. Lampki od dysku twardego także się nie świecą. Wyjmowalem baterie od biosu, wypiąłem także kość ramu żeby sprawdzić czy będzie słychać pipczenie, niestety cisza. Zresztą przed awarią przy włączeniu słychać było pojedyncze pipczenie teraz cisza. Co mogę z tym zrobić? Jest szansa ze obejdzie się bez wymiany podzespołów?

Oto parametry mojego komputera :

Athlon 2 x4 635

Goodram 2gb

Samsung f3 500 gb

AMD gigabyte radeon 4850 1gb

Chieftec ctg 500

Asrock m3a770de

przepraszam za błędy, pisze z telefonu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety, nie ma takiej opcji. Większość znajomych na laptopy a reszta komputery z codegenami czy innymi feelami. Mam wrażenie ze to jednak karta graficzna. Przez ostatni miesiąc miałem ciągle bluescreeny np przy oglądaniu YouTube, co jest dziwne bo jak grałem w jakakolwiek grę, to nie miałem żadnego problemu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a reszta komputery z codegenami czy innymi feelami.

No to co? Lepszy działający feel, niż niedziałający chieftec. O ile to faktycznie zasilacz. :P

A skoro podejrzewasz grafikę, to podłącz monitor do integry, jeśli masz taką możliwość.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postanowiłem ogarnąć w końcu mojego grata, niestety ciągle nie mam jak przetestować karty graficznej, i będę mógł ją przetestować dopiero za tydzień. Dlatego chciałbym się zapytać, jak w domowych warunkach upewnić się że to płyta główna jest powodem problemu? Przeczytalem w internecie aby sprawdzić kondensatory, ale u mnie są w dobrym stanie. Próbowałem już wyciągać ram ale nie było dźwięku z głośnika. Wrzucam zdjęcia z środka obudowy.

post-98143-0-85450900-1394359223_thumb.j

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...