Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Marmic

Rozwiązany: Spadek fps.

Polecane posty

Witam od wczoraj doświadczam wysokich spadków fps we wszystkich grach. Jeszcze dwa dni temu wszystko ładnie chodziło a teraz jak włączę komputer pogram 40 min i zaczyna się pokaz slajdów trwający zazwyczaj 40s później gra przez 3min działa płynnie i potem znowu widzę pokaz slajdów. Nie wiem czy to ma jakieś znaczenie, czy to może tylko zbieg okoliczności ale przed usterką Avast wykrył mi 40 wirusów które zamknąłem w kwarantannie, a później Malwarebytes 7 które udało się usunąć. Poza tymi nagłymi lagami w grach komputer działa normalnie. Z góry dziękuję za pomoc.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Program włączyłem podczas gry w Assassin's Creed 4. Pastę bym wymienił dopiero w przyszłym tygodniu. Jeśli gram w Civilization 5 i gra mi się nie zacina to czy mogę w nią spokojnie grać bez obawy że coś się spali?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli miałbym się już czegoś bać, to właśnie tego, że przy za wysokiej temperaturze będzie zawsze wszystko ok, dlatego na pewno nie zaszkodzi ją monitorować (jednak do prawdziwego niebezpieczeństwa jeszcze daleko)...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niezłą musisz mieć suszarkę jak cooler się kręci ponad 6000 RPM :o. Ja bym osobiście 60 stopni nie przekraczał, przy twoich ponad 80 stopniach na rdzeń bałbym się używać komputer, może nic się nie stanie ale na pewno skrócisz żywotność procesora. Wyczyść komputer z kurzu i tak jak koledzy mówili wymień pastę na procesorze, a można by pomyśleć o wymianie coolera.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozsmarowałem cienką warstwę pasty na procesorze(wcześniej wyczyszczonym alkoholem) i docisnąłem coolerem (również wyczyszczonym). Jak dotykam podczas pracy komputera jednej z miedzianych rurek od chłodzenia to jest ona gorąca.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymiana chłodzenia zdaje się że zbiła temperatury ale teraz pojawił się inny problem. Gdy włączam komputer to nie zawsze on chce się włączyć. Dioda power się świeci wszystkie wentylatory również ale monitor nie reaguje brakuje też charakterystycznego piknięcia. Pomaga wtedy wyjęcie wtyczki z kontaktu na 10 min. po tej czynności jest jedno piknięcie na sekundę wyświetla się ekran Msi i następnie 2 krótkie piknięcia i czarny ekran oznaczający chyba wprowadzenie nowych ustawień BIOS-u. Wtedy wciskam F2 czyli pomiń i uruchom normalnie. Wiecie o co może chodzić?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...