Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Skwarek1997

[Zmiana/Zakup] Czego?

Polecane posty

Witam ostatnimi czasy mam problem z grami BF3 oraz League of Legends.

Konkretnie chodzi o to że nie wiem co się dzieje z komputerem gdy odpalam grę BF3 mam FPS'ów 25-30 na ultra/wysokich/średnich/niskich wszędzie takie same + brak płynnośći (ścinki przy poruszaniu obrazem) nie da rady grać. A gdy odpalam League Of Legend (wymagania low) to na początku rozgrywki od ok. 1sec do 7sec max mam 0-7 FPS'ów a potem nagle wskakuje na 120-140 FPS. Podczas gry również przy poruszaniu obrazem mam ściny oraz moje FPS'y spadają ze 120 do 60-50 (nagły spadek) oraz gdy jest walka drużynowa i każdy używa swoich umiejętnośći FPS'y spadają do 36 (ściny obrazu takie że odechciewa się grać). Mam dosyć już takiej gry i takich spadków FPS dlatego postanowiłem napisać tutaj na forum i doradzić się was czy jest coś źle z komputerem (źle dopasowane częśći) czy jest wszystko ok i da się poprawić wydajność gier. Dodam iż mój kolega ma w League of Legend wszystko na bardzo wysokich.

Specyfikacje mojego komputera:

Karta graficzna: AMD Radeon HD 7770 Saphire 1GB

Płyta Główna: Gigabyte GA-78LMT-S2

Procesor: AMD Phenom II X4 B50

RAM: 4GB Nanya Technology

System operacyjny: Windows 7 Ultimate 64 bit SP 1

Rozdzielczość: 1360 x 768

(Wszystkie sterowniki aktualizowane)

Specyfikacja komputera mojego kolegi (tyle co udało mi się uzyskać):

Karta graficzna: nVidia GT 9800

Procesor: Intel Core Quad Q9550

RAM:4GB

System operacyjny: Win 8 32 bit

Rozdzielczość: 1920 x 1080

Proszę pomóżcie ponieważ sam nie wiem już co jest z moim komputerem nie tak a chciałbym dosyć komfortowo pograć w gry tak jak już wspomniałem BF3 oraz League of Legend.

Jeżeli ktoś mógłby napisać do mnie na GG to proszę pisać na 1722807

Ps. Nie wiem czy napisałem w dobrym dziale, jeżeli nie proszę o przeniesienie tematu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A z LOLem to już w ogóle, bo ta gra niemal nie posiada wymagań...

Nie wiem czy grasz/grałeś ale obecnie gra wygląda znacznie inaczej niż na początku i maksymalne ustawienia są ... znacznie bardziej maksymalne niż wcześniej. Kiedyś nie było antyaliasingu, ówczesne very high nie wyglądało specjalnie lepiej niż teraz medium i efekty są coraz lepsze. I w czasie większych walk fps na moim kompie ze wszystkim ustawionym na maks potrafi spadać do ok. 30(ale ścin nie ma) w 1366x768 więc tak z brakiem wymagań bym nie przesadzał...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Xeon

Robiłem już skany w poszukiwaniu wirusów i innych obiektów. Avast oraz program Malwarebytes Anti-Malware nic nie znalazły na moim komputerze, dodam iż jakieś 3 dni temu robiłem przesiadkę z win xp do win 7. Nie wiem czy na mój PC to trochę dużo, dodaję kanał jakiegoś człowieka który ma dosyć bardzo podobny sprzęt do mojego tyle że ma ramu więcej o 4GB inną płyte główną, rozdzielczość 1920 x 1080 oraz inny system ( zobaczcie jego opis w filmie) w bf4 gra On na wysokich i ma jakieś 25-35 FPS'ów podczas nagrywania. Nie rozumiem dlaczego Ja mam tak że gdy poruszam obrazem mam ścinki nie wiem czym to jest spowodowane i szczerze mówiąc już mnie to dosyć bardzo denerwuje bo nie wiem gdzie leży przyczyna i co mogę z tym zrobić confused_prosty.gif.

Kanał tego człowieka:

PS. Proszę pomóżcie, chciałbym mieć już to z głowy i pograć w końcu normalnie bez ścinek confused_prosty.gif.

@:Edit pisałem już na innym forum aby mi pomogli to też nie dostałem jakiejś odpowiedzi która by mi pomogła, podaje link do tego forum: http://www.forumpc.pl/topic/318755-dokupienie-4gb-ram/ tam też kazali mi robić skany.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeden sektor oczekujący na realokacje - niby niewiele, ale to już świadczy o tym, że z dyskiem są problemy. Do tego duża ilość błędów niekorygowalnych + błędy zapisu, co wskazuje prawdopodobnie na to, że powierzchnia dysku nie jest w najlepszym stanie. Przydałby się skan powierzchni przy pomocy MHDD. Na tę chwilę myślę, że nie ma sensu szukać dalej przyczyny Twojego problemu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy zrobię taki skan, nie ma jakiś innych programów aby przeskanować powierzchnię dysku? Czy te spadki FPS'ów oraz ścinki mogą być spowodowane właśnie takowym dyskiem? Jeżeli tak to proszę o kilka krótkich argumentów. Jeżeli spadki fps'ów oraz te ścinki są spowodowane tym dyskiem to postaram się go zmienić, tylko chciałbym mieć pewność że to wina dysku.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednak dysk twardy jest do wymiany. Teraz mam pytanie bo mam zakres funduszy (razem z przesyłka pobraniową) i chciałbym się doradzić bo znalazłem dwa dyski na allegro, pytanie czy warto kupować (w kupno dysku wchodzi tylko allgero)

1. http://allegro.pl/dysk-twardy-seagate-400gb-sata-nowy-kabel-gwar-fv-i3972561723.html

2. http://allegro.pl/dysk-twardy-320gb-sata-3-gb-s-gw-24-wys-gratis-fv-i3993270639.html

Dziękuję za wykrycie problemu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@XeoN: zależy pod jakim względem, bo jednak jeśli chodzi o transfery to Samsung HD502HJ jest jednym z najszybszych dysków 500GB. Zresztą m.in. z tego powodu był do bólu wręcz polecany na forum, zanim Seagate kupił dział HDD Samsunga.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...