Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

LubieBudyn

Konfiguracja wentylatorów - ułożenie

Polecane posty

Witam, zastanawiałem się nad rozłożeniem wentylatorów w obudowie i wpadłem na taki pomysł.

Stworzyłem sobie w głowie 2 konfiguracje a żeby ładnie to wyglądało przygotowałem 2 proste grafiki przedstawiające je smile_prosty.gif

Konfiguracja #1 6 wentylatorów, pozytywna PPGGTD

post-962963-0-35313500-1392150911_thumb.

Konfiguracja #2 7 wentylatorów, pozytywna PPGGTDW

post-962963-0-70391800-1392150924_thumb.

Legenda:

P - przód

G - góra

T - tył

D - dół

W - wnętrze

Priorytet - dostarczenie dużej ilości chłodnego powietrza dla GPU i CPU

Wszystkie 6 wentylatorów podpięte pod kontroler Gladiusa X80, 7 pod MOBO.

Jak myślicie który ma większy sens (chce wiedzieć zanim kupie dodatkowe wentylatory).

Pozdrawiam :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak szczerze to wydaje mi się że 2 na przodzie, jeden z tyłu i dobry cooler na procesorze wystarczy. Nie ma co robić szuszarki a lepiej kupić porządne wentylatory.

//Edit: Ew. możesz dać jeden wentylator z boku/góry/dołu dodatkowy, więcej nie sądzę żeby było warto.

http://chlodzenie.net/reviews/jak-poprawnie-wentylowac-obudowe-komputerowa/

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego pisze. To tylko "tak o" gdyż jeszcze wentyli nie kupiłem żadnych dodatkowych i się zastanawiam czy ma to sens, czy obniżą temperatury przede wszystkim GPU. Do Gladiusa niestety nie ma panelu bocznego z miejscem na wentylator więc owego o którym myślałem by go zamontować nie jestem w stanie ale myślę że dolny lub dodatkowy na klatce HDD powinien dać radę.

Yojo o którym mówisz? Górny bliżej frontu obudowy? Jeżeli tak to w sumie też wydaje mi sie troche bez sensu dlatego w konfigu #1 dałem go na wciąganie żeby jeszcze podał troche powietrza chlodnego ale zapewne by zaciągał ciepłe z tego obok bo są blisko siebie confused_prosty.gif

Gladius ma standardowo 2 x Przód + 1 x Tył więc już na starcie nie jest źle. Jeden górny powoduje już spadek o 2 stopnie na karcie a to już coś + dolny i na klatce powinno obniżyć podobnie jak boczny i może na CPU trochę zbije.

Wychodzi mi już 2 x Przód, 1 x Tył, 1 x Góra, 1 x Dół, 1 x Wnętrze. Już 6 wentyli więc już suszarka jest. Hałas mi nie przeszkadza a mam kontroler więc mogę obniżyć temperatury, ba mogę nawet wyłączyć niektóre a resztę dać na low.

Wentyle które chce zamontować to Arctic Cooling F12 a do środka by szedł CoolerMaster JetFlo 120 z białym podświetleniem, arctici pod kontroler a JetFlo pod płyte główną.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takim razie tylko 1x120mm na góre. Już robiłem temat o wentylach więc tylko chce się jeszcze raz upewnić czy te arctici są w miarę ciche w poziomie? No niby FDB ale to nie to samo co np w Silent Wings od Be quiet które bym kupił gdyby nie cena sad_prosty.gif

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...