Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

sayaninssj

Rozwiązany: Wymiana dysku w laptopie.

Polecane posty

Witam, posiadam HP Pavilion g6, i chce w nim wymienić dysk na Momentusa, jednak nie chce instalować wszystkiego na nowo więc moje pytanie brzmi jak sklonować dysk żeby wszystko normalnie działało od 1 uruchomienia? Czy HDClone wystarczy? i czy mogę Momentusa na czas klonowania podpiąć pod usb czy lepiej oba dyski włożyć do stacjonarnego komputera?

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HDClone w wersji darmowej ma ograniczenie prędkości do 30MB/s, więc tak naprawdę w przypadku tego programu różnicy nie będzie. Ma też parę innych ograniczeń (np. nie może zrobić kopii pojedynczej partycji, tylko całego dysku), co czasem bywa irytujące.

Generalnie wystarczy, ale sam bym użył czegoś innego np.:

- Seagate DiscWizard (tak naprawdę to jest to nieco okrojony Acronis True Image przeznaczony dla dysków Seagate)

- Gparted

- Clonezilla

- EaseUS Todo Backup.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ten Seagate DiscWizard da rade przenieść z Hitaich na Seagate tak? Bo taki jest pierwotny dysk w laptopie. A np płytą ratunkową dodawaną do cd action też da radę? Bo wiem że na linuxie można tak zrobić a ona pracuje właśnie pod tym systemem i ma tam opcje klonowania dysku.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś to działało, więc sądzę, że i teraz powinno. Zresztą nawet w podręczniku użytkownika jest przykład przenoszenia danych z dysku Hitachi na Seagate.

Płyta ratunkowa dołączona do CDA z tego co pamiętam miała jakieś narzędzia do przenoszenia danych (na pewno jest tam dd, nie pamiętam co jeszcze), ale jednak była ona tworzona dosyć dawno temu i może mieć problem z prawidłowym przeniesieniem danych na nowe dyski.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...