Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

RIP

Krzaki zamiast normalnego ekranu, zwiechy, niebieskie ekrany

Polecane posty

Mam viste 64, gtx'a 260, E8400, płytę ASUS p5q pro i jakiś niezły zasilacz chiefteca 550 (a może 560).

No i niedawno zaczęły się problemy. Zmiany rozdzialki na najmniejsza możliwą, najuboższa paleta kolorów, niebieskie ekrany. W menedżerze urządzeń grafika dostała wykrzyknik i komunikat o tym, ze system ja wyłączył (bodaj kod 33). W necie przeczytałem, ze pewno zasilacz się kaszani i jedzie po grafice,ale ze głównie nie ja korzystam z tego pieca, sprobowalem po prostu przeinstalowac stery. Jakoś to tam jako przeglądarka internetowa miesiąc śmigało - dziś chciałem sobie na 10 minut włączyć Wowa i komp od razu poczuł,ze trzeba ciut większego wysiłku ze strony grafy i znów miałem niebieski ekranik. Po uruchomieniu krzaczki, różne ślady po otwieranych oknach itd. Po kolejnym uruchomieniu krzaków nie było, ale przy włączaniu np. Przeglądarki zanim to się stanie, mam parę migniec czarnego, jakby cos się dostosowywalo i dopiero cos rusza,ale działa kijowo, a za chwile zupełnie się wiesza, ze myszka w ogóle ruszyć nie można. Powiedzta mi panowie co się spaliło :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tego to Ci raczej nikt nie powie (a jak powie, to będą to tylko przypuszczenia), trzeba by sprawdzić poszczególne podzespoły. Może nawet nic się nie spaliło... Na pierwszy rzut oka dla mnie to wygląda jakby karta siadała albo/i się przegrzewała lub też jednak może na problem programowy i winne są sterowniki (w każdym razie - jeśli chodzi o konkretne sprawdzanie podzespołów, czyli podmiany/sprawdzanie ich na innym komputerze - zacząłbym od karty, bo to chyba najprostsze/najwygodniejsze, dopiero później zainteresowałbym się innymi). Jeśli tego nie robiłeś, najpierw usuń je porządnie (użyj programu Driver Fusion), następnie zainstaluj je na nowo, ewentualnie spróbuj też innej wersji, no i oczywiście sprawdź także temperatury (nie tylko grafy).

Być może informacje o bluescreenach okazałyby się przydatne w diagnozie (jeżeli dobrze zrozumiałem, pojawiają się BSODy?), tu pomocny będzie program BlueScreenViev.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

usunąłem te stery, przeinstalowałem, wyglądało ok. Dla sprawdzenia oczywiście włączyłem grę i znowu wszystko się zawiesiło. Po kolejnym uruchomieniu różne cuda się dzieją. Obecnie mam stale niebieskie paski przez ekran (screen) i inne cuda typu: włączam przeglądarkę->ekran robi się czarny i miga na nim kilka literek 'a' z nadkreśleniem - takie krzaczki dziwne. Zawiesił mi się też tak, że zamiast niebieskich pasów miałem czerwone po skosie. Odczyty z core temp i gpuZ wyglądają jak na screenie. Już widzę po taktowaniu GPU, że coś jest źle...

PS. Cieszę się, że w ogóle komp pozwolił mi to napisać.

https://imagizer.ima...90/199/1job.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Luh! Miałem paski na ekranie, wiec otwierając obrazy tez je widziałem... A to wychodzi na to, ze to powód techniczny i na screenie pasków widać nie będzie. Niestety integry nie mam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...