Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Roni13321

Minimalizowanie okien

Polecane posty

Cześć.

Od kilku dni zaczęły mi się same minimalizować okna. Co kilkanaście minut gry mi wywalają do pulpitu tak, jakbym użył alt+tab. Gdy oglądam filmy na fullscreenie co jakiś czas zmieniają się w okno. Gdy to się dzieje na pasku pokazuje się na ułamek sekundy jakaś ikona, nie jestem w stanie zauważyć co to jest. Skanowałem system AvG i McAfee, wykryły i skasowały kilka wirusów, lecz nic to nie dało.

OTL : OTL.Txt

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W logach widać, że DefaultTabSearch. To jest coś, czego prawie na pewno nie potrzebujesz.

Ściągnij i uruchom program Adwcleaner. Wykonaj skanowanie i pozwól mu usunąć to, co znajdzie. Po zakończonym skanowaniu wrzuć wygenerowany log na forum.

Następnie wykonaj szybkie skanowanie systemu programem Malwarebytes' Anti-Malware, usuń to co znajdzie i wrzuć log na forum.

Na koniec wygeneruj nowy log z OTL i go również wrzuć na forum (tym razem będzie to tylko log OTL.txt).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja najprawdopodobniej wiem dlaczego. W logach jest jeszcze jedna rzecz, ale liczyłem, że jednak to były przypadkowe incydenty.

Ściągnij program HDDScan, uruchom go i odczytaj za jego pomocą S.M.A.R.T. dysku. Odczyty wrzuć na forum.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

001 Raw Read Error Rate 100 092 000 0000000-0000016

005 Reallocation Sector Count 100 100 000 0000000-0000005

010 Spin Retry Count 100 100 000 0000000-0000060

Wygląda na to, że dysk szwankuje. Nie ma niestabilnych sektorów, ale kilka sektorów już zostało realokowanych. Do tego niezerowa wartość RAW w polu Spin Retry Count. I do tego trochę błędów odczytu (choć to najmniejszy problem).

Zgraj z tego dysku wszystkie ważne dane, bo nie wiadomo, czy jest on stabilny. Następnie sprawdź tablicę alokacji plików. By to zrobić uruchom wiersz polecenia z uprawnieniami administratora (kliknij Start, w pole wyszukiwania wpisz cmd, kliknij prawym przyciskiem myszy na wiersz polecenia i wybierz opcję Uruchom jako administrator). W wierszu polecenia wpisz komendę:

chkdsk /r c:

i potwierdź enterem. Najpewniej zostaniesz poproszony o zrestartowanie komputera, zgódź się na to. Po ponownym uruchomieniu zostanie sprawdzona tablica alokacji plików. Napisz, czy chkdsk coś znalazł.

Ja w międzyczasie przejrzę logi.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"System Windows utworzył tymczasowy plik stronicowania na komputerze, ponieważ wystąpił błąd z konfiguracją pliku stronicowania podczas uruchamiania komputera. Całkowity rozmiar pliku stronicowania dla wszystkich stacji dysków może być nieco większy od podanego rozmiaru."

Po czym wyskoczyło okno, w którym miałem wybrać przydzielenie mocy procesora i wielkość pliku stronicowania.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli okno zaawansowanych ustawień systemowych. To niestety oznacza, że system ma problem z dostępem do pamięci wirtualnej. W logach nie widzę nic, co mogłoby być przyczyną, czyli problem raczej sprzętowy. Najpewniej dysk (błędy widoczne w pliku extras.txt oraz S.M.A.R.T. sugerują, że to on), ewentualnie pamięć, procesor lub płyta główna, ale to jest mniej prawdopodobne.

Tak, czy siak nie obejdzie się bez wyciągnięcia cięższych narzędzi.

Przeczytaj to. Następnie ściągnij program MHDD i za jego pomocą przeskanuj powierzchnię dysku. Nie rób niczego innego w tym programie, jeśli nie zostaniesz o to wyraźnie poproszony. Po zakończeniu skanowania spisz wartości z tabelki po prawej stronie lub wykonaj jej zdjęcie i wrzuć to na forum.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...