Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

mansons

Windows 7 instalacja.

Polecane posty

Cześć. Mam zamiar zakupić Windows 7 64- bit. Mam aktualnie Windows Vista na dysku C.

I czy mogłby mi ktoś opisać po kolei jak go zainstalować na dysku C, tak aby dysk C i inne dyski zostały nienaruszone a poprzedni Windows zostałby usunięty ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety, nie masz wyjścia - musisz wszystko poprzenosić. Dysk C musi być formatowany podczas instalacji Windowsa (dlatego wszystkie ważne dokumenty trzymam na partycji, żeby potem nie było zdziwienia przy formacie).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takim razie niestety wymagana będzie czysta instalacja. Teoretycznie da się przeprowadzić instalację bez formatowania dysku, ale w praktyce system będzie w takim przypadku bardzo sfragmentowany, co fatalnie przełoży się na jego wydajność.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@mansons W części przypadków wpłynie, w części nie. Zależy. Przy czym część aplikacji może działać lepiej, a część gorzej. Są gry, które działały na Windows 7, a nie działają na Windows 8, ale są i takie, które mają odwrotnie. Tak, czy siak wszystko powinno działać sprawniej niż na Viście.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowe i nadal wspierane gry będą działać. Problem może być ze starymi grami (nie znam żadnej gry, która byłaby wyadana w przeciągu ostatnich 10 lat, która nie działa na Windows 8 ).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję serdecznie za wsparcie. Oczekiwałbym jedynie pomocy w sprawie samej instalacji. Chcę odinstalować poprzedni system i w jego miejsce zainstalować nowy, tak aby sam się włączał na starcie. Nie chcę wybierać między starą Vistą a 8-mką. Dziękuje.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra zainstalowałem go ;d Ale jeszcze jedno. A mianowicie wcześniej jak miałem jeszcze Windows Viste to zrobiłem kopie zapasową dysku C i zapisałem ją na innym dysku. I teraz na tym nowym Windowsie nie wiem jak ją przywrócić. Proszę o pomoc

EDIT: I jeszcze stworzył mi się następny program files 86x na dysku d, gdzie jest tylko pare plików. Obok jest program files ten ze starego systemu gdzie mam wszystkie aplikacje. Teraz gdy chcę odinstalować jakiś program to niestety nie mam takiej możliwości ponieważ wyświetla tylko programy z "program files 86x".

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej nie będziesz w stanie przywrócić pełnej kopii zainstalowanych programów itp. Większość musisz zainstalować raz jeszcze, a przywrócić ustawienia. Tak samo nie możesz odinstalować programów ze starego systemu, bo one nigdy nie były zainstalowane na nowym systemie. Jeśli chcesz coś usunąć, to po prostu wywal pliki.

Jeśli o Program Files chodzi, to w systemach x64 są dwa katalogi: Program Files oraz Program Files x86. W pierwszym są trzymane aplikacje 64 bitowe, a w drugim 32 bitowe.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli jak mam jakąś grę w Program Files ze starego Windowsa to mogę je usunać normalnie klikając "usuń" ?

I jeszcze jedno: Czyli nie da się przywrócić kopii zapasowej ? Bo zapisałem je wczesniej na dysku E i teraz nie wiem jak je przywrócić.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, jak pisałem. Spokojnie możesz przywrócić pliki itp. ale nie jesteś w stanie przywrócić zainstalowanych programów. Te musisz zainstalować raz jeszcze. Programy, które nie są zainstalowane w nowym systemie, nie tworzą w nim żadnych zależności, więc można je spokojnie wywalić przez zwykłe usunięcie plików. Jeśli by były zainstalowane, to wtedy trzeba by użyć deinstalatora.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...