Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Novarek

3 pytania - zasilanie, wentylacja

Polecane posty

Witam, mam 3 problemy z kompem. Kupiłem go w wakacje i wtedy były już 2 rzeczy których nie ogarniam. Mam płytę główną MSI H87-G43 (albo z87), zasilacz aerocool vp-650, obudowę zalman z9 plus: 1. Komputer się włącza sam jeśli dopłynie do niego prąd. Np. jeśli go wyłączę przez windowsa, potem wyciągnę listwę zasilającą z gniazdka (lub samego kompa z podłączonej listwy) i znów podłączę to się uruchamia. Jeśli wyłączą prąd (np. wczoraj zerwało linię przez śnieg) to też się sam uruchomił. 2. Nie mogę znaleźć opcji zasilania usb po wyłączeniu kompa. W biosie jej nie widziałem zwyczajnie. 3. Na początku wszystko było ok, ale teraz komputer zwyczajnie huczy. Nie jest to wina kurzu bo czyszczę komputer kompresorem regularnie i nie ma go wcale. Mam wrażenie że wentylatory chodzą krzywo. Tzn. jakoś oś obrotu się skrzywiła. Gdy wyłączyłem 3 z 4 w komputerze zapadła błoga cisza. Potem usunąłem 1 z nich i jest lepiej ale wciąż hałasuje. W 3 pozostalych speedfan pokazuje obroty~ 900 900 i 1200. Ponadto temp. procesora wynosi rzekomo !125°C! wg. tego programu, jednak obroty chłodzenia procka są niskie, i wzrastają pod obciążeniem a gry nie tną.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...