Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

mbmatib6

Problem przez pamięć RAM.

Polecane posty

Cześć wszystkim.

Przed świętami mój tato poprosił mnie, żebym sprawdził mu pewną kość 2GB DDR3. Gdy to sprawdzałem ZAPOMNIAŁEM wyłączyć komputer spod zasilania. (komputer oczywiście był wyłączony, ale był podpięty do sieci). Gdy go włączyłem na ekranie NIC kompletnie się nie pojawiło,uwaga AŻ DO DZIŚ. Kość zapewne była uszkodzona... na tyle by uszkodzić i mój komputer. Nie miałem zbytnio jak sprawdzić co jest uszkodzone... Ale mam dwa komputery w domu i zacząłem od sprawdzania RAM'u. Dalej to samo. Pożyczyłem od kolegi kartę graficzną(bo dziwnie i głośno chodziła przez co pomyślałem, że to może ona uległa awarii), na nic. Sprawdziłem inny dysk, też bez rezultatu. Przez to, że nic nie mogłem poradzić mój tato zawiózł komputer do serwisu. Nie wiem czy to ogarnięty serwis czy nie... No i poleżał tam trochę(przez remanent itp) po czym powiedzieli mi, że NAJPRAWDOPODOBNIEJ uszkodzona jest płyta główna... Pomyślałem trudno, trzeba będzie sprawić sobie nową. Kupiłem nową płytę GIGABYTE 970A-UD3P. Wczoraj podłączyłem wszystko tak jak ma być. Włączam komputer i... NIC. Dalej dzieję się to samo, na ekranie nic się nie pokazuje. Nie wiem co mam teraz począć, bo jeśli to procesor to się po prostu wkuu..rzę :| Radzicie mi coś?

Specyfikacja kompa:

płyta przed uszkodzeniem: GIGABYTE MA770T-UD3P

płyta po uszkodzeniu: GIGABYTE 970A-UD3P

RAM: GOODRAM DDR3 PC12800 DIMM L9

karta graficzna: XFX RADEON HD4890

dysk: WD BLUE

zasilacz: OCZ MXS 500W(podejrzewam, że on się nie uszkodził, bo to dobry zasilacz)

W razie czego mam do dyspozycji jeszcze(jakbym miał coś sprawdzić) inny dysk, RAM(działający), grafikę, i podstawkę, ale niestety na Intelu. E5500 i nie wiem jaka płyta(komputer to ACER Aspire X3910 może ktoś w necie znajdzie jak będzie trzeba).

Czekam na jakieś podpowiedzi i co mogę jeszcze zrobić, co sprawdzić.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co napisałeś to wydaje się być najbardziej prawdopodobne uszkodzenie procesora a to chyba najgorszy wariant ze wszystkiego. No ale pewności nie ma, nie wiem też czy jak robiłeś diagnozy swoje to wszystko prawidłowo podłączałeś. Trochę dziwny ten serwis komputerowy, który powinien stwierdzić dokładnie co jest nie tak. A oni powiedzieli co jest prawdopodobne...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...