Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Writer

Rozwiązany: Karta graficzna

Polecane posty

Witam, mam kartę zintegrowaną oraz GeForce GT 555M.

Instalowałem ze strony nvidii strowiniki do GeForce'a i pojawiła mi się w panelu sterowania ikona "Panel sterowania Nvidia". Czy to oznacza że komputer widzi mi kartę niezintegrowaną i będzie ona wykorzystywana w grach czy coś jeszcze powinienem zrobić?

Jak sprawdzić czy komputer widzi mojego GeForce'a żeby mięć pewność?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znaczy co jest ok? :P

Gram np w Batman Arkham City i chodzi bez problemu, ale tak się zastanawiam tylko czy komputer jest sam na tyle mądry że wybiera Geforca, czy powinienem wylaczyc karte zintegrowana, żeby mieć pewość że Geforce jest używany w grach?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@up: o ile nie masz magicznej drugiej wtyczki, która jest podłączona do integry, to masz 100% pewności, że komp wykorzystuje tylko GeForca. Tak czy siak, możesz wyłączyć integrę dla świętego spokoju. wink_prosty.gif

EDIT

@down: :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój problem jest identyczny jak na forum, do ktorego podal link antros22. Przyczytalem wszystko. Też mam Windows 7 64 bit.

Więc, zrobiłem taką akcje że wyłączyłem karte zintegrowana w menadzerze urządzeń i zgasł mi ekran. Zrestartowałem laptopa na ostro i uruchomił się Windows już z obrazem, ale maksymalna rozdzielczość jaką moglem ustawić to tylko 1024x768 (normlanie miałem 1366x768). Do tego jak przesuwałem okienka w Windowsie to zostawiały po sobie ślad, który po sekundzie znikał.

Sterowniki do Geforca mam najnowsze od jakiegoś czasu już.

No i wróciłem do ustawień poprzednich, włączyłem karte zintegrowana i wszyskto działa jak przedtem (wyższa rozdzielczość i brak śladów po przesuwanych oknienkach).

Jak wchodze w Panel sterowania NVIDIA, to wybrałem opcje w Ustawieniach globalnych, żeby był używany Geforce. Po za tym jak klikam na ikonę gry prawym przyciskiem myszy moge wybrac Uruchom z procesorem graficznycm -> Procesor NVIDIA o dużej wydajności (ustawienia domyślne) i to zawsze włączam. Alternatywnie jest jeszcze pocja Zintegrowana karta gaficzna.

Więc w takiej sytuacji, kiedy nie bardzo moge wylaczyc zintegrowanej karty i sytuacja wyglada jak opisalem powyżej, moge już mieć pewność że gry używaja Geforca?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak na 100% używa GeForca poza tym gdyby używał zintegrowanej na pewno byłyby jakieś większe spadki fps. Komputera (laptop) sam się przełącza między Integrą a dodatkową grafiką żeby oszczędzać baterię gdy nie jest potrzebna większa wydajność.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...