Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

MuchaB54

Menu PPM nie działa od czasu włączenia profilu administratora

Polecane posty

Witam,

zaczeło się tym że chcąc pograc sobie w wiedźmina na win 7 musiałam odblokować/włączyć konto administratora poprzez cmd (nie- sposob PPM>wł jako adimin. nie działał )Guzik to dało, za to pojawil sie nowy problem... nie działa mi prawy przycisk myszy ... po naciśnięciu nie otwiera się okienko gdzie jest kopiuj, odśwież...

Przeskanowałam kompa przez polecany Doctor Web. Znalazło jakies 2 problemy, ale nie rozwiązało to problemu PPM.

Bardzo prosze o pomoc:

1. Chciałabym WYŁĄCZYĆ konto administratora ale komenda w cmd "(...) active:no" -nie działa.

1A. Chcialabym ustawić aby uzytkownik był administratorem, bez innych profili bo te ciągłe podtwierdzanie jest męczące.

2. Co zrobic żeby PPM zaczął dzialać?

odechcialo mi sie grac już wole zeby bylo jak wcześniej

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeskanuj system za pomocą programu Malwarebytes' Anti-Malware. Pozwól mu naprawić to, co znajdzie. Po zakończeniu skanowania zostanie wygenerowany log, który wrzuć na forum.

Poza tym ściągnij i uruchom program OTL. Uruchom go, we wszystkich sekcjach zaznacz opcję Użyj filtrowania, a następnie wciśnij przycisk Skanuj. Wrzuć na forum obydwa wygenerowane logi.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widać błędy w dzienniku zdarzeń, które mogą mieć związek z tym zachowaniem. Poza tym widać, że coś jest nie tak z samym systemem.

Co dokładnie robiłeś przed tym, gdy wystąpił problem?

Teraz tak, by trzeba uruchomić wiersz polecenia z uprawnieniami administratora, co będzie nieco skomplikowane, gdy nie działa prawy przycisk myszy, ale da się to zrobić:

1. Wejdź do katalogu: C:\Windows\System32\

2. Tam znajdź plik cmd.exe. Trzymając wciśnięty Alt (to bardzo ważne) przeciągnij go na pulpit (to utworzy skrót na pulpicie).

3. Trzymając wciśnięty Alt dwukrotnie kliknij na utworzony skrót. To powinno otworzyć okno Właściwości.

4. Przejdź do karty Skrót i w niej kliknij Zaawansowane. Tam zaznacz opcję Uruchom jako administrator.

5. Uruchom wiersz polecenia z tak przygotowanego skrótu.

6. Przygotuj płytę z systemem (o ile ją masz, bo może się przydać) .

7. Wpisz komendę

sfc /scannow

w wierszu poleceń.

Ta komenda sprawdza poprawność plików systemowych. Gdy skończy swoją pracę powinien zostać wygenerowany log CBS w następującej lokalizacji:

C:\Windows\Logs\CBS\CBS.log

Wrzuć go na forum.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na razie jestem przy pkt.4 zaznaczyłam jako admin. i zatwierdziłam. Nim przejde do dalszych... to jak bardzo może być potrzebna plyta? Szukałam już wcześniej bo tak czułam ze będzie pewnie potrzebna, wszystkie pudełka i koperty :( amba wcieła. Czy mimo to moge dalej przejść do pozostalych pkt.?

Komende mam wpisac w cmd.exe tak jak w przypadku wł. konta admina,tak?

P.S. PPM już działa.... ale w starej myszce icon_mrgreen.gif

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hm, w takim razie może po prostu myszka jest zepsuta (ewentualnie coś jest nie tak ze sterowaniem od myszki). Możesz ją sprawdzić na innym komputerze?

Jeśli nie masz płyty z Windowsem, to SFC możesz spróbować wykonać i tak. Najwyżej się nie powiedzie, ale nic złego nie powinno się stać. Komendę wpisz w cmd.exe.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...