Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Chuck90

Blue screen w trakcie grania ?!

Polecane posty

Witam! Dzisiaj niespodziewanie na moim komputerze wyskoczył bluesceen o kodzie 0x00000116. Myślałem że była to jednorazowy bład, lecz po ponownym właczeniu gry i pograniu kilku minut system znów się wysypał z tym samym błędem. Z tego co wyczytałem bład dotyczy karty graficznej i jej sterowników. Lecz ja mam najnowsze sterowniki jakie dotąd wyszły. Moja karta graficzna to Gigabyte Radeon 7770 HD 1 GB. Błąd pojawia się w Dead Island ( dzisiaj) i jakiś czas temu w COD Ghosts, natomiast w BF3 lub BF4 żadnych błędów nie wywala... Nie wiem co jest grane, mam nadzieje że mi pomożecie i nie bede musiał wysyłać karty na gwarancje :/

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Być może najnowsze sterowniki od AMD "gryzą" się z niektórymi silnikami gier i przez to te problemy, aczkolwiek nie wykluczam tu problemu z samą kartą graficzną. Sprawdź jeszcze, czy problem wystąpi po instalacji starszych sterowników do karty graficznej (np. te dołączone na płycie od karty).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak są to dwie identyczne kości goodram ddr3 1333MHz. Tylko jest jeden problem bo nie wiem która jest nowa a która stara :D Tak jak pisałem wcześniej są identyczne. Wyciągnąłem tą która nie ma znisczonej w ogóle naklejki (druga ma lekko przytartą) ale nie jestem pewien czy to jest ta nowa, ale komputer chodzi jak na razie dobrze a pograłem z 1h w dead island, więc nie wiem...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko wskazuje na to, że winna jest kość RAM'u. Być może któryś styk robi lekkie spięcie, lub po prostu układ pamięci nie wyrabia. Jeśli masz na nią gwarancję, to ślij ją. Sprawdź jeszcze do pewności z drugą kością. Wyjmij tą dobrą i włóż (podobno) wadliwą. System oczywiście 64 bitowy tak?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak system 64 bit'y Windows 7. Jutro przejdę się do sklepu i wymienie na inną, na szczęście mam blisko. Da się w jakiś sposób oprócz MemTest+ sprawdzić kość RAM, czy na pewno jest zepsuta? Nie jestem pewien czy to ta kośc ram, ale nic innego nie wychodzi. Sterowniki najnowsze, karta praktycznie nowa, a bluescreen tylko w grach ( i to nie we wszystkich) ,a w normalnym uzytkowaniu nic nie wywala..

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno kogoś by się znalazło, ale ten błąd nie zawsze wyskakuje... Trzeba byłoby jakoś mocno obciążyć ram i sprawdzić czy wywali. Jutro zainstaluje cod ghosts i przetestuje na nim tą stara kość, bo juz można grać na 4gb jak wywali to trzeba będzie szukac dalej :/

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli po tych paru godzinach będzie ok, to wina kości. Zamiast obciążać kość oddaj ją na gwarancję (przesadzisz z taktowaniem i uszkodzisz ją z własnej wina, a na to sklep nie daje gwarancji). A płytę główną jaką masz? Marka i model.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widocznie problem występuje pod obciążeniem (jak grasz w pierwszą lepszą gierkę), wtedy RAM wariuje. Można pozamieniać miejscami kości, ale raczej wątpię żeby to coś dało. Każdą kość sprawdzałeś osobno w teście tak? (jedna w slocie do testu, potem druga do testu, a poprzednia wyjęta). Obie kości są tej samej firmy? (te same modele?) Czasem jest tak, że kości różnych producentów połączone ze sobą wariują. Sprawdź też w HD tune, czy problem nie leży po stronie dysku.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak kości sprawdzałem osobno pierwsze zrobiłem dwa przejścia na jednej ( 0 błędów) potem w tym samym slocie dwa przejścia na drugiej ( 0 błędów) . Kości oczywiście są tej samej firmy ( goodram ddr3 4gb 1333MHz CL9 ) Wątpie żeby gryzły się ze sobą, no ale na to wychodzi.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie robie error scan zobaczymy co z tego wyjdzie. Oddałbym nową kość ale nie wiem która to jest :/ Może jakbym poszedł do sklepu ( Alsen) i gościu powiedziałby mi która z kości była kupiona u niego i spróbowałbym ja wymienić, ale nie wiem czy jest taka opcja.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety płyta główna jest zepsuta (moim zdaniem) Dzisiaj zrobiłem mały test, włożyłem pamięć:

-1 do pierwsze slotu, nic się nie działo

-2 do pierwszego slotu, nic się nie działo

-1 do drugiego slotu, system wysypał się po ~1h

-2 do drugiego slotu, system wysypał się po ~30min

Z tego chyba wynika że drugi slot na RAM jest uszkodzony... Chyba że jest to coś innego. System oczywiście wysypuje się(bluescreen z błędem 0x00000116) w trakcie grania.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też to jest możliwe. Gdybyś miał możliwość sprawdzenia obu kości na innym komputerze i by takich problemów nie było, to wina leżałaby na 100% po stronie płyty głównej. Wtedy jedyna możliwość to wysłanie jej do serwisu na gwarancję, a jak jej nie masz - niestety wymiana na inną.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gwarancje raczej jeszcze mam bo komputer był kupiony w sierpniu 2012. Przed chwilą wyskoczył następny bluescreen podczas gry i to na pierwszym slocie i z jedną kością... Może spróbuje wgrać starsze sterowniki, może teraz coś to da, bo wysłanie na gwarancje płyty głównej wiąże się z "uziemionym" komputerem na kilka tygodni.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...