Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

PLDan

Aktualizacja BIOSu Award

Polecane posty

Mam sprzętowy problem i zalecono mi aktualizację BIOSu. Tu pojawia się bardzo duży problem, bo nigdzie w necie nie mogę znaleźć sterowników do owego BIOSu. Moja płyta główna to Gigabyte EP35C-DS3R, obecny BIOS - Award F2 z 2008 roku (nigdy nie aktualizowany). Oficjalna strona producenta to jakaś kpina - wszędzie odnośniki do narzędzi bios agent/software agent - po zainstalowaniu ich (serce mi krwawiło, gdy to robiłem, bo z reguły managery pobierania to wirusy) robi coś w rodzaju diagnozy sprzętu, pokazuje które sterowniki są aktualne, a które nie są. Przy nieaktualnych można kliknąć w 'download', a ten przekierowuje do płatnej strony za grube dolce, żeby móc w ogóle coś pobrać. Nie muszę chyba mówić, że nie zamierzam płacić :)

Jeśli ktoś zna jakiś trick, dzięki któremu mogę zainstalować najnowszą dostępną do mojej płyty głównej wersję BIOSu niech da znać, będę bardzo wdzięczny :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, spróbuję podanego tam sposobu. Ale jeszcze pytanie: czy nie uszkodzę BIOSu, gdy zainstaluję wersję azjatycką, bądź rosyjską? Czy język mi się nie zmieni na jakieś chińskie znaczki, albo na cyrylicę? :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na dole strony napisali, aby instalować azjatycką wersję w razie kłopotów. Więc język CHYBA pozostanie angielski. Jeśli nie, to mówi się trudno, to tylko bios. Jutro przeprowadzę aktualizację i jeszcze dam znać jak poszło. Dzięki antros :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...