Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Smuggler

CD-Action 02/2014 - zawartość

Polecane posty

Choć nosi oznaczenie 02/2014, to formalnie pierwszy numer CDA w tym roku. Stąd w piśmie, które pojawi się w sprzedaży 14.01 (wtorek, 2 DVD, 132 strony, 15,99 zł), znajdziecie obszerne podsumowanie roku 2013 - czyli growe sukcesy i porażki, wybór gier roku (redakcji i czytelników), przegląd najważniejszych wydarzeń w branży, minifelietony. Nieskromnie powiem - tekst wart lektury. Pochwalę się też pełniakami - hit klasy AAA w postaci znakomitego miksu gry akcji i RPG (Deus Ex: Human Revolution - Bunt ludzkości PL) to na pewno łakomy kąsek dla graczy (i nie ostatni w tym roku!). Dokładamy też The Raven: Dziedzictwo mistrza złodziei - epizod 3 PL oraz Neverwinter: Shadowmantle PL + kod na wierzchowca. W numerze będzie jeszcze karta Paysafe z 5 euro do wydania w grze Drakensang Online.

Dział zapowiedzi jest w tym wydaniu szczególnie bogaty - piszemy łącznie o 36 nadchodzących produkcjach! Wyróżnić wśród nich należy Destiny, któremu poświęciliśmy aż cztery strony. Po dwie strony dostały Pillars of Eternity (tak ostatecznie brzmi tytuł erpega znanego dotychczas pod roboczą nazwą Project Eternity), No Man?s Sky i powstający w Krakowie Raven?s Cry. Polskich gier jest zresztą więcej - przybliżamy wam również strategię Worlds of Magic i FPS-a Get Even. Weteranów zainteresuje zapewne odświeżona wersja Abe?s Oddysee - Oddworld: New 'n' Tasty. Mamy też dwa przeglądy - interesujących bijatyk i najciekawszych produkcji niezależnych.

Za kącikiem indyków zaczyna się sekcja beta-testów. Graliśmy już m.in. w War Thundera (na konkurenta World of Warplanes przeznaczyliśmy dwie strony), Wasteland 2 (fani oldskulowych erpegów i klimatów postapo ? baczność!), DayZ (jeszcze niedopracowane, ale już bardzo grywalne) i Starbounda (?Terraria w kosmosie?, której twórcy zebrali w pre-orderach miliony dolarów bez pomocy Kickstartera czy podobnych platform).

W dziale recenzji także dużo tytułów (aż 32!), a otwieramy go pięcioma stronami o Forzy Motorsport 5. Tuż za tym tekstem czeka inny głośny exclusive Xboksa One - Ryse: Son of Rome. Powiedzmy, że żadna z tych gier nie pozamiatała naszymi recenzentami podłogi. Jeszcze większym zawodem okazały się natomiast Contrast, który w zapowiedziach wyglądał naprawdę interesująco, i dodatek do Battlefielda 4 (Chińska nawałnica). Dużo cieplej przyjęliśmy Warframe?a (sieciową grę akcji free-to-play na PC i PS4), nowego Broken Sworda (The Serpent?s Curse), dodatek do Rome?a II (Cezar w Galii) i pierwszy odcinek nowego sezonu The Walking Dead. Miłośnikom kaszanek polecamy z kolei recenzję Barbie Dreamhouse Party.

Publicystykę zaczynamy wspomnianym już wielkim (14 stron!) podsumowaniem minionego roku. Tytuł kolejnego tekstu - ?E-nauczyciel? ? na niektórych może podziałać odstraszająco, ale gwarantuję, że warto przeczytać, by dowiedzieć się, jak zdobyć przez internet cenne umiejętności i wiedzę. Jest też dyskusja o sensie używania AdBlocka - czy raczej szerzej: o tym, czy reklamy w internecie to dobro, czy zło (i dlaczego). Krigore udowadnia, że pre-ordery są do bani, Allor prorokuje bliski wysyp używanych Radeonów, których absolutnie nie powinniście kupować, a Berlin hejtuje hejterów hejtujących kobiety w branży.

Dość nietypowo wyglądają w tym numerze Gry Wiecznie Żywe - zainspirowani głównym pełniakiem nie tylko przypominamy Deus Eksa, ale też przybliżamy sylwetkę ojca serii (Warrena Spectora), a także zamieszczamy felieton dotyczący cyborgizacji człowieka. Jest też o rozmaitych problemach z tworzeniem prawdziwej sztucznej inteligencji (?Mózg 2.0?). W Epitafium zapalamy świeczkę LMNO - grze, w realizację której zaangażowany był Steven Spielberg i która miała być przełomem przez bardzo duże P. Nie brakuje też Szpil, które tym razem wtykamy nie tylko branży, ale i graczom.

Lekturę działu technologicznego proponuję zacząć od megaporadnika dotyczącego bezpieczeństwa w sieci - radzimy, jak utrudnić życie ludziom próbującym grzebać w naszych komputerach, a także tabletach, telefonach i kontach w różnych serwisach internetowych. Wśród testów wyróżniają się dwie strony o Xboksie One, a dalej znajdziecie monitory, dyski twarde (w tym model łączący w jednej obudowie SSD i HDD), smartfony (jeden ma niezwykle pojemną baterię, drugi za 300 zł oferuje naprawdę przyzwoite parametry), powerbanki i DICE+, czyli polską cyfrową kostkę do gry w planszówki na tabletach.

Nie zabraknie też Na Luzie i Action Redaction, to oczywiste.

A co na płytach? Obok tego, o czym już wspomniałem na początku (Deus Ex: Human Revolution ? Bunt ludzkości PL, The Raven: Dziedzictwo mistrza złodziei - epizod 3 PL, Neverwinter: Shadowmantle PL + kod na wierzchowca), są też dema, gry freeware, mody do DE: Buntu ludzkości i Torchlighta II, a także rozmaite bonusy, w tym ziny, tapety, filmiki. Jako że w tym roku świętujemy 18. urodziny pisma, uznaliśmy, że obchody powinny być odpowiednio efektowne i rozpocząć się już w tym numerze. Dlatego na DVD znajdziecie m.in. pierwszy odcinek ?Pod ostrzałem? (niektórzy z was pamiętają zapewne papierową wersję w Gamewalkerze, tu wersja wideo). Bohaterem pierwszego filmiku z serii jest redaktor naczelny, czyli Mac Abra.

Do zobaczenia w kioskach, sklepach i salonach z prasą we wtorek 14 stycznia!

PS. Okładka tego numeru ?w realu? będzie wyglądać lepiej niż teraz, bo użyliśmy tzw. piątego koloru (srebro metalic), którego efektu w jotpegu oddać się nie da.

#######W PRODUKCJI

Destiny

Raven?s Cry

Soma

The Witch and the Hundred Knight

Oddworld: New ?n? Tasty

No Man?s Sky

The Repopulation

Get Even

Clockwork Empires

Worlds of Magic

Hyper Light Drifter

The Mandate

Pillars of Eternity

Gry niezależne:

Framed

The White Night

Knite and the Ghosts Lights

The Franz Kafka Videogame

Galactic Princess

Night in the Woods

Przegląd bijatyk:

Ultra Street Fighter IV

BlazBlue Chrono Phantasma

Chaos Code

Yatagarasu Attack on Cataclysm

Jojo?s Bizarre Adventure: All Star Battle

Guilty Gear Xrd -SIGN-

War Thunder

Wasteland 2

Starbound

Kenshi

Maia

DayZ

Royal Quest

Frozen Endzone

RetroBlazer

Incognita

Kingdoms Rise

##########RECENZJE

Forza Motorsport 5

Ryse: Son of Rome

Warframe

The Walking Dead: Season Two, ep. 1

Total War: Rome II ? Cezar w Galii

X Rebirth

Ben 10: Omniverse 2

Tetrobot and Co.

Postmortem

Battlefield 4: Chińska nawałnica

Darkout

Contrast

Desktop Dungeons

Cubicity

Broken Sword: The Serpent?s Curse

Neverwinter: Shadowmantle

Star Wars: The Old Republic ? Galactic Starfighter

The Novelist

Marvel Puzzle Quest: Dark Reign

Steamworld Dig

Barbie Dreamhouse Party

99 Spirits

Two Brothers

The Guided Fate Paradox

Risk of Rain

Injustice: Gods Among Us Ultimate Edition

SoulCalibur II HD Online

Finding Teddy

StarDrive

Farming Giant

Saint Seiya: Brave Soldiers

The Shivah: Kosher Edition

####PUBLICYSTYKA

Gra roku 2013

E-nauczyciel

Dyskusja: O AdBlocku i upadku internetu

Felieton: Pre-ordery są do bani

Felieton: Górnicy z Radeonami

Felieton: Wyciskanie pryszczy

Epitafium: LMNO

Gry wiecznie żywe ? Deus Ex:

O bogach i maszynach

Spector ex machina

Człowiek z krwi i krzemu

Szpile

###TECHNOLOGIE

Info

MEGATEST/PORADNIK

Bezpieczeństwo w sieci ? zabezpiecz się przed hakerami

TESTY

Xbox One

Monitor Eizo Foris FG2421

Monitor BenQ GW2760HS

Monitor iiyama XB2779QS

Dysk hybrydowy Seagate SSHD (ST1000LM014) 1 TB

Dysk HDD + SSD WD Black2 Dual Drive

Dysk SanDisk Extreme II SSD 240 GB

Elektroniczna kostka do gry Dice+

Smartfon Goclever Quantum 4

Smartfon Pentagram Monster X5

Powerbank Measy BAT 10000

Powerbank Zalman ZM-PB112IW

Powerbank Lepow Moonstone 6000

Powerbank Lepow U-Stone 12000

Mysz i powerbank w jednym Genius Energy Mouse

Trendy ? Mózg 2.0

#########INNE#######

Na Luzie

Action Redaction

Zawartość płyt DVD

Prenumerata

########################DVD#################

####Pełne wersje

Deus Ex: Human Revolution ? Bunt ludzkości PL

The Raven: Dziedzictwo mistrza złodziei ? epizod 3 PL

Neverwinter: Shadowmantle PL + kod na wierzchowca

##########

####Dema

Attractio

Chaos Domain

Drox Operative: Invasion of the Ancients

###Freeware

Adventures of FrikiBoy

Black Ice

Dreams

Ender

Fakteur

Figment

Hyde

Inverto

Pioneer

Unruly Kittens

####Modulator

Mody do Deus Ex: Bunt ludzkości i Torchlight II

###Galerie

Barbie Dreamhouse Party

Cubicity

Montague?s Mount

Saint Seiya: Brave Soldiers

War Thunder

####Bonus

ActionMag

Alterpop

Esensja

FAQ ? wersja 3.3.1

Tapety

###NA LUZIE

Obrazki i animowane GIF-y

Rysunki Marka Lenca

###URODZINY CD-ACTION

Pod ostrzałem - Mac Abra

Świąteczne foto - 2012

Redakcja 2006 w wersji South Park

************************

####PEŁNE WERSJE

Deus Ex: Human Revolution - Bunt ludzkości PL

PEGI: 18

PC: XP/Vista/7, CPU dwurdzeniowy 2 GHz, 2 GB RAM, GF 8800/ATI HD 2000, 9 GB na HDD

Gatunek: akcja/RPG

Producent: Eidos Studios

Ocena w CDA: 9 (09/2011)

Multi: brak

[Fragment recenzji]

To hybryda shootera i erpega - na pozór obfitsza w elementy tego pierwszego gatunku, w rzeczywistości jednak dająca dużo większą satysfakcję z wchodzenia w rolę niż ze strzelania. Deus Ex: Human Revolution jest grą jak najbardziej nieliniową, bowiem każda z misji ma co najmniej kilka zaprojektowanych przez twórców sposobów jej przejścia. Jeśli ktoś lubi walkę, może postawić na bezpośrednią konfrontację, a wtedy na pewno znajdzie w odpowiednich miejscach dodatkową broń czy amunicję. Jeśli chce się skradać, może liczyć na to, że ścieżki, po których chodzą strażnicy, zaplanowano tak, iż na pewno jest w nich jakaś luka. Kto woli eksplorować, ten powinien dobrze się rozglądać, bowiem w lokacjach roi się od tuneli wentylacyjnych i innych skrótów, które pozwalają dotrzeć do celu bez wywoływania alarmu. [Hut]

###UWAGA

Gra do działania wymaga połączenia z internetem, a także posiadania lub założenia konta w usłudze Steam. Kod nadrukowany jest na płycie.

################################

The Raven: Dziedzictwo mistrza złodziei ? epizod 3 PL

PEGI: 16

PC: XP/Vista/7/8, CPU 2 GHz, 2 GB RAM, GF 8000/ATI X1600 XT, 3,5 GB na HDD

Gatunek: przygodowa

Producent: KING Art Games

Ocena w CDA: brak

Multi: brak

[Fragment recenzji]

Trzeci i ostatni epizod przygodowej serii od King Art Games. Całość ogląda się jak niezły kryminał. Zwłaszcza że muzyka jest dobra, zagadki łatwe - co sprzyja płynności akcji - a w skrajnych przypadkach (które nie powinny się zdarzyć) pomocą służy system podpowiedzi w postaci dziennika i punktów wydawanych na podświetlanie aktywnych elementów. [9kier]

################################

Neverwinter: Shadowmantle PL

PEGI: 16

PC: XP/Vista/7/8, CPU dwurdzeniowy 2 GHz, 1 GB RAM, GF 6800/ATI X850, 5,4 GB na HDD

Gatunek: MMORPG

Producent: Cryptic Studios

Ocena w CDA: brak

Dodatek do popularnej gry free-to-play MMO wprowadzający nową klasę: łowcę-strzelca. Do tego dochodzą nowe zdolności, artefakty, kampania Dread Ring i wiele, wiele innych elementów. Aby rozgrywka była przyjemniejsza, a podróżowanie po świecie gry szybsze, warto skorzystać z kodu nadrukowanego na płycie. Daje on dostęp do wierzchowca o wartości 8 ?.

BONUS: Karta Paysafe doładowana na kwotę 5 Euro, do wykorzystania w grze Drakensang Online.

post-4-0-31491500-1389341778_thumb.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sądziłem, że ten numer kupię tylko dla Deusa (chcę w końcu do siebie przekonać cyberpunk który mnie nie jarał. A że podobno to dobra gra, to trzeba w nią zagrać i samemu wywnioskować, czy jest jak jest), to w numerze jest kilka rzeczy godnych przeczytania. Fajnie, że postanowiliście wskrzesić dział (ale na płytce, a nie w magazynie) "Pod Odstrzałem". Z recek pewnie przeczytam o nowej Forzy i dodatku do B4 (no może z nudów resztę też przejrzę :P). Mam nadzieję, że 18'tka u was będzie huczna :).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Im bliżej urodzin tym jest coraz lepiej. Super numer się zapowiada i na szczęście jest dużo czytania. Deus Ex to jedno z najlepszych pełnych wersji jakie się pojawiły ostatnio. Pewnie wiele osób będzie narzekało, ale to nie wina CD-A, że ta gra była rozciągana przez tanie serie i Steam, jak licencja musi być podpisana z rocznym wyprzedzeniem...

We wtorek się widzimy ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Deus Ex: HR kupiłem już dawno w "złotej edycji" wraz z dodatkiem ale dzięki temu mogę dołączyć do osób chwalących tą grę i potwierdzających, że to duży hit. A kto nie grał zdecydowanie powinien, dla muzyki, klimatu, fabuły (Bioware ze swoim Mass Effect 3 powinno się uczyć na tej grze jak robić porządne zakończenia) i po prostu dla Deus Exa. Ja się skuszę na Raven epizod 3 i teksty.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mody do Deus Ex? Fajnie. Czytania sporo, z pewnością poczytam o grach roku - tak jak wiem, jaką grę wybrali użytkownicy, tak jestem bardzo ciekawy, co wybrała redakcja. Z recenzji interesuje mnie aktualnie tylko "dodatek" do The Old Republic. Chociaż pewnie i tak cały dział przeskoczę.

Dobry numer się szykuje.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Koleś z gunem i koleś z gunem i płaszczem i koleś z gunem i futerkiem przy kapturze" - zaraz się zacznie ze strony szacownego B., że kolejna okładka nudna i bez polotu. W moim odczuciu jest bardzo dobra, czego nie mogę powiedzieć o okładkowej produkcji, bo jej totalnie nie kojarzę i aby wiedzieć co to Destiny, musiałem udać się na yt i obadać jakieś trailery. I zapowiada się to na coś ciekawego, a la Halo - no ba w końcu to Bungie :)

W zapowiedziach Raven's Cry na :ok:, bo grach o piratach nigdy dość - zwłaszcza gier z Krakowa :P W recenzjach nic nader ciekawego oprócz dwóch hitów na XONE - już za miesiąc będą moje wraz z konsolą czyli Forza 5 i Ryse :P I aż jestem dziw, że Forza 5 nie zamiotła recenzentem - czyżby Allorowi tak bardzo nie podeszła nowa ścigałka od Turn 10? Bardzo interesująca publicystyka i uber hit na coverze w osobie Adama Jensena i Deus Eksa :) Tak trzymać CDA!

Do poczytania we wtorek, aye!

PS. Hm, był już DSIII. We wtorek DE. Czyżby w tym roku na coverze miał pojawić się jeszcze

Hitman Rozgrzeszenie, albo i nawet sama odrestaurowana Lara Croft i Tomb Raider

? Pożyjemy, zobaczymy. Ja tak czy siak mam już te gry na X360, ale również na wersje PC bym się nie obraził :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

UP

A już myślałem, że to art z Wastelanda 2. Okładka mi się podoba - błękitne niebo, duży księżyc, 3 postacie a nie jeden mięśniak. Ale przez te hełmy wygladają jak z Halo wyjęte. :)

Jako fan komiksów, trochę żałuje, że Marvel Superheroes się nie załapali do recenzji, ale dzięki za nową edycję Injustice i Marvel Puzzle :).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako fan komiksów, trochę żałuje, że Marvel Superheroes się nie załapali do recenzji (...)

Mówisz o LEGO Marvel Super Heroes? Jeśli tak, to recenzja tej gry pojawiła się w poprzednim numerze tj. 1/14.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam takie pytanie. Bo w którymś z poprzednich numerów pojawiła się recenzja pierwszego epizodu The Wolf Among Us, teraz w tym numerze ma być recenzja pierwszego epizodu drugiego sezonu The Walking Dead. Moje pytanie - dlaczego tak? Dlaczego nie walniecie recenzji, kiedy wszystkie epizody ujrzą światło dzienne? Recenzja pierwszego epizodu The Wolf Among Us to było pół strony. Trochę mało. Ale rozumiem, jeśli nie dało się wycisnąć z tekstu więcej na podstawie około dwugodzinnego epizodu. Właśnie dlatego pytam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Deus Ex przeszedłem na konsoli, ale i na pc można zagrać trochę inaczej :P Raven można było się spodziewać, że pojawi się w którymś z numerów tego roku.

Zawartość też niczego sobie, ciekaw jestem jaka gra została "grą roku" według redakcji.

Okładka niezła( podoba mi się ta zmyłka jak ten koleś po środku stoi tyłem, a wygląda przez ten kask jakby przodem :D)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Numer zapowiada się niezwykle bogato! W pierwszej kolejności poczytam o strasznie wyczekiwanych przeze mnie grach czyli Pillars of Eternity i Wasteland 2. Mam nadzieje, że twórcy udźwigną presję i sprostają oczekiwaniom graczy. Później od razu przekieruje się do działu publicystyka i przeczytam Gry roku 2013 i Gry wiecznie żywe. A później całą resztę smile_prosty.gif

Co do pełniaków to Deus Ex jest jedną z nielicznych gier jakie kupiłem od razu po premierze (Wiedźminy, Mass Effecty) i bawiłem się fantastycznie! Na pewno jest jakieś grono ludzi którzy jednak nie mają tej gry i będą z niej niezwykle zadowoleni. W Ravena może zagram, w przygodówki raczej mało gram (Syberia i Larry 7, który tak na marginesie ma chyba jeden z najlepszych dubbingów) ale skoro już ma się wszystkie 3 części to po skończeniu kilku tytułów na pewno zainstaluje.

łakomy kąsek dla graczy (i nie ostatni w tym roku!)

szykujecie coś na urodziny? trollface.gif

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie kupię dla pełaniaków, chociaż w Deusa zagram po kocham tą grę, ale dla zawartości. Zapowiada się ciekawy numer, okładka robi dobre wrażenie.

Z pewnością przed szkołą pobiegnę jeszcze do kiosku (Yeah! Jest od budy 50 metrów!) i zakupię ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...