Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

eddy12050

Brak obrazu po wymianie piasty na karcice graficznej

Polecane posty

Witam. Dziś wymieniłem pastę termoprzewodzącą na procesorze i grafice. Gdy wymieniałem na grafice to niechcący wylał mi się na kartę zmywacz od paznokci i pasta termoprzewodząca rozmazała się po karcie, konkretnie dookoła tego procesora takiego i jeszcze dalej i teraz jest taki ślad jakiś jasny, takie odbarwienie, ale tarłem ręczniczkiem to i trochę zeszło. Wszystko złożyłem, odpaliłem kompa i najpierw obraz miał jakieś dziwne kolory i tak stopniowo się zmieniały w jakiś różowy i jakieś paski się zaczęły pojawiać. No to wyłączyłem kompa i od tego momentu nie ma wcale obrazu! Po kilku sekundach karta dostaje najwyższych obrotów i nic... Dodam, że jak podłącze monitor pod zintegrowaną kartę graficzną na płycie głównej to wszystko śmiga.

Pomóżcie!!!!!!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co tu można pomóc... Możesz chyba jedynie jeszcze raz przemontować chłodzenie i wymienić pastę, i liczyć na to, że była to właśnie kwestia montażu, a karta po prostu zbyt mocno się nagrzewa. Aczkolwiek o ile za pierwszym razem (wtedy, kiedy pojawiły się artefakty) prawdopodobieństwo tego nie było aż takie małe, o tyle w tej chwili IMHO już jest.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko wyczyściłem, zdjąłem nawet pastę i nałożyłem nową i nadal nic, zero reakcji obrazu, tylko wchodzi na te wysokie obroty... Chyba padła, co ?

Opłaca się kupić Asus hd 4850 za 90zł? Bo poszukuję szybko nowej karty. Czy odczuję jakiś spadek wydajności?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, karta jest dorba, bo w drugim kompie działa. Czyli co mogę mieć rozwalone? Jak podłączam ją do kompa do za 8 sekund gdzięś się restartuje i nadal nie działa i wchodzi na jakieś wysokie obroty i schodzi. Co to może być? Zasilacz? Płyta główna?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hm, dobrze, że ją sprawdziłeś. Nieco to dziwne, bo wygląda na to, iż Twoje działania nie uszkodziły karty, a ewentualnie coś innego. Lub też jest to zbieg okoliczności, że usterka objawiła się akurat w tym momencie, a to co zrobiłeś nie miało z nią nic wspólnego.

Jak masz taką możliwość, sprawdź, czy z inną kartą graficzną komp będzie poprawnie działał, to że na integrze jest ok, nie wyklucza uszkodzenia np. slotu od grafy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...