Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

remix85

Rozwiązany: czy ten zasilacz podoła ?

Polecane posty

Witam jako że sprzedaje znajomemu mój komputer, ma on obawy czy zasilacz podoła hd 7870+phenom 965 be, zasilacz to aercool 450 w, znajomy mówi że ten zasilacz nie da rady, bo ma za słabą linie zasilania, czy coś ja się na tym nie znam, proszę o szybką odpowiedź, i z góry dziękuję.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znajomy wysłał mi link dokładnie - http://www.purepc.pl/karty_graficzne/test_radeon_hd_7850_i_hd_7870_karty_graficzne_ze_sredniej_polki?page=0,15

mówiąc że crysis 3 pobiera 333w z procesorem intela, phenom jest podobno bardziej prądożerny, i mówi że nie wytrzyma to jak to jest ? zasilacz dokładnie to vp aercool 450 w oem, o ile to coś zmienia.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wypada wspomnieć, że to są pomiary z gniazdka - podzespoły potrzebują mniej. Ile dokładnie to zależy od sprawności zasilacza, ale śmiało można przyjąć, że z jakieś 10% można odjąć.

Poza tym i7-960 wcale nie jest oszczędny, nie mówiąc o tym że jest kręcony do 4,2GHz... nic nie napisałeś czy ten Phenom jest kręcony, ale jeśli nie, to na pewno żre dużo mniej.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

crysis 3 pobiera 333w

Crysis 2, jakby co.

Po drugie - to jest pobór z gniazdka nieuwzględniający sprawności PSU.

Po trzecie - testy były robione na podkręconym procesorze starszej generacji, a to pobór energii zwiększa.

http://www.anandtech...ch/product/1034

Na tym teście pobór prądu jest dużo niższy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

phenom nie jest kręcony, znalazłem jeszcze inny test który pokazuje że phenom pobiera sporo mniej od tego i7 jak wspomniałeś,

tylko że ten koleś się strasznie boi, bo phenom pod obciążeniem pobiera 251w, tak było na teście + 150w karta, ja już sam nie wiem eh

Dobra sory to jest pobór całej platformy, zostałem wprowadzony w błąd, zasilacz spokojnie wystarczy, dzięki za pomoc temat do zamknięcia.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...