Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

toldi70

Programy do ochrony

Polecane posty

Witam Serdecznie!

W przyszłym tygodniu dojdzie do mnie przesyłka z nowym laptopem, więc w związku z tym mam do was kilka pytań odnośnie ochrony komputera.

W obecnym laptopie przez długi czas używałem kilku programów do ochrony przed wirusami etc.

Były to:

Windows Defender, Eset nod32, CC Cleaner, Pointstone System Cleaner 5, Malwarbytes anti - malware, spybot search and destroy.

Jako, iż przesiadam się na nowego laptopa pomyślałem, iż może byłoby warto zainwestować w coś lepszego niż Eset nawet na licencji płatnej.

Prosiłbym o wasze zdanie w tej tematyce. Domyślam się, że pewnie niepotrzebnie używam kilku programów wykonujących to samo jak CC cleaner i System Cleaner 5, ale myślałem, że ich naprzemienne używanie da ciut lepsze efekty.

W kwestii oprogramowania ochronnego ( a więc osobno zapora Firewall, Antywirus, przeciw trojanom itp) jestem całkowicie zielony, więc prosiłbym o podanie przez was propozycji jakich programów można by używać jednocześnie na nowym laptopie, tj. kombinacji, która posiadała by szeroki zakres ochronny.

Oczywiście prosiłbym o podanie alternatyw płatnych jak i darmowych oraz wasze zdanie o nich.

Wiadomo, że jak coś jest darmowe to odpowiada każdemu, ale zależy mi na dość dobrej ochronie laptopa. Jeśli to istotne laptop będzie używany na studiach do robienia notatek oraz typowo do rozrywki, nie pracuję na nim na żadnych programach typu autocad etc.

pozdrawiam serdecznie!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z darmowych najlepsze sa chyba programy Comodo, a z platnych bardzo dobrze sobie radza Bitdefender i Norton 360.

EDIT: Na necie znajdziesz calkiem sporo rankingow podsumowujacych oprogramowanie antywirusowe w 2013 roku. Zerknij chocby tu lub tu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spojrzałem na linki, które podesłałeś.

dziękuje za nie. Tylko już dalej nasuwa się pytanie na ile są one adekwatne do realiów? tzn. czy poziom ochrony rzeczywisty jest adekwatny do recenzji gdyż w komentarzach można przeczytać, jak wiele osób narzeka na bit defender'a akurat. Dodatkowo nie wiem czy te strony są niezależne, bo wyniki zawszę mogą być ukartowane by zwiększyć sprzedaż ;)

Ale biorąc to na bok jeśli zdecyduję się na tego bit defender to czy w nim zawarte jest wszystko co opisywałem wcześniej? Tzn. firewall, antyvir, malware itp? Bo oczywiście oprócz tego dalej będę używał CC Cleanera, Malwarbytes anti malware i spy bota, ale chodzi mi o opinie kogoś, kto zna się na tym i jest w stanie mi powiedzieć, że ten program zawiera te wszystkie funkcje.

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z płatnych to polecam Kaspersky Internet Security albo tańszy ale równie skuteczny BitDefender Internet Security. Dobrym narzędziem do czyszczenia systemu ze złośliwego syfu jest adwCleaner. Oprogramowanie antywirusowe wspomagam od czasu do czasu skanowaniem programem Malwarebytes Antimalware, o którym wspomniałeś. Co do czyszczenia z plików tymczasowych itp. to polecam CCleanera i Odkurzacz. Darmowych antywirusów dawno nie używałem, więc się nie wypowiem w tej kwestii.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak, o adwCleaner nie słyszałem nigdy akurat. Skanowanie to tak jak pisałeś sam Malwarbytes i CCcleaner.

Właśnie w tym momencie pojawia się dylemat, bo czytając trochę i na bit defender'a i na kaspersky ludzie narzekają, że problematyczny itp. No ale wiadomo, że nie każdemu można dogodzić.

Jeśli miałbym wybierać miedzy tymi dwoma - Bit Defender a właśnie kaspersky - który bardziej byście polecali?

Cenowo nieduża różnica za licencję 1 roczną, a do tego jak pisałem chodzi o ochronę lapka przeznaczonego do grania i standardowego surfowania po internecie - w mmo etc. rzadko grywam ani nie streamuje gier itp.

Dziękuje za szybkie odpowiedzi!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@toldi70

Co do niezaleznosci zestawien, to ciezko mi sie w tej kwestii wypowiadac, ale wydaje mi sie, ze wystarczy przejrzec kilka z bardziej powaznych serwisow by moc zaufac srednim wynikom. O Bitdefenderze wypowiadac sie nie bede, bo nie mialem jeszcze okazji z niego korzystac. Sam od okolo 4 lat uzywam Nortona 360 i przez caly ten czas nie zdarzylo mi sie zlapac ani jednego wirusa czy trojana. Od czasu do czasu przeprowadzam dodatkowo skan darmowym antyvirusem w celu upewnienia sie czy aby N360 czegos nie przeoczyl, ale system zawsze jest czysty.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@tesu

Jak najbardziej zgadzam się z Tobą co do przeglądania średnich ocen na różnych serwisach itp.

Więc w chwili obecnej będę się zastanawiał nad 3 pozycjami: Bit defender, Kaspersky i Norton.

Lekką dygresją tylko chcę jeszcze spytać o różnice cenowe, które zauważyłem na allegro.

O ile kaspersky i Bit defender kosztują +- 50zł, to nie wiem czemu na allegro licencja Norton internet security jest już od 15 zł, gdzie na oficjalnej stronie licencja na rok kosztuje ponad 179zł!

Czy ktoś wie, skąd taka rozbieżność cenowa? bo to jednak dziwne bardzo.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wiem. :) Zazwyczaj dotyczy to aukcji, w ktorych sprzedajacy wystawia klucz, ktory jest przeznaczony dla innego regionu/kraju niz Polska. To tak jak z tanimi kluczami do gier na Steam - oficjalnie cena gry w sklepie Steam wynosi np. 30 euro, a ktos sprzedaje na allegro klucz za polowe ceny oficjalnej. Klucz zostal np. kupiony w Rosji albo Azji, gdzie byla promocja lub gdzie cena detaliczna jest nizsza niz w Europie. Wlasnie dlatego wprowadza sie cos takiego jak blokady regionalne (sprobuj sprowadzic z zagranicy np. Skyrima i zainstalowac go w Polsce lub vice versa). Takze producenci softu i gier walcza z tym procederem i aukcje regularnie sa usuwane, ale wiadomo - usunie sie 2, a na ich miejsce pojawia sie 3 kolejne.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@tesu

Dzięki piękne za wytłumaczenie wszystkiego! :)

Będę zastanawiał się nad jednym z tym trzech produktów, mam tylko jeszcze jedno pytanie.

Jak się domyślam każdego z tych programów brać w ofercie internet security na jeden komputer tak?

I czy każdy z tych zestawów zawiera w pakiecie od razu rzeczy, o których pisałem - tj. Firewall, Antyvir, Anty-trojan etc. czy oprócz nich dobrać jeszcze jakieś programy w celu uskutecznienia obrony?

z góry dzięki!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o bardzo dobry poziom zabezpieczeń to ja polecam zestaw Emsisoft Anti-Malware (polecam przetestować przez 30 dni) + Emsisoft Online Armor Firewall. Produkty można kupić osobno lub w pakiecie Internet Security. Zapora dostępna jest również w wersji free z ograniczeniem kilku funkcji. Aktualnie dalej obowiązuje promocja i za 65,57 zł dostaniesz Emsisoft Anti-Malware na rok z licencją na 3 PC'ty.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...