Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

shakal84

Faktura VAT = gwarancja ?

Polecane posty

Witam

Zakupiłem nie dawno w morele,net karte graficzną. W pudełku nie było żadnej karty gwarancyjnej ani paragonu nic. Jedyne co dostałem to na email fakture VAT. I teraz pytanie w razie jakiejkolwiek reklamacji wystarczy sama ta wydrukowana przeze mnie faktura ? czy może powinienem sie ubiegać o zwykły paragon ? faktura jest oczywiscie bez jakiegokolwiek włąsnoręcznego podpisu napisane tylko czcionką imię i nazwisko pana który ją wystawił to starczy w razie reklamacji ?

jak napisałem w złym dziale to sorry, proszę o przeniesienie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK dzieki, a jak wygląda sprawa przy sprzedaży np tej karty graficznej komuś innemu, karta oczywiscie nadal miała by gwarancje. Jak kupujący ode mnie ma w razie czego reklamować sprzęt ? Skoro np na morelach możliwość wypisania formularza reklamacyjnego i zgłoszenie ma sie dopiero po zalogowaniu na własne konto ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupujący musi posiadać konto na morele.net. To, że karta jest na twoje dane morele.net nie bierze tego pod uwagę, tylko żąda dowodu zakupu wraz z datą zakupu karty graficznej. Karta objęta u nich gwarancją zostanie wymieniona/naprawiona, bądź zostaną zwrócone pieniądze za zakup. W tym przypadku nowy właściciel otrzyma pełną kwotę za kartę, jaką ty zapłaciłeś w dniu zakupu. Jeśli np. za kartę dałeś powiedzmy 1000 zł, a sprzedałeś kupującemu powiedzmy za 800 zł, to masz prawo żądać zwrotu tych 200 zł (wystarczy poczytać prawa konsumenckie i sprzedaży z drugiej ręki).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...