Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

kubi64

Komputer wyłącza się-prawdopodobnie problem z zasilaczem.

Polecane posty

Witam!

Od jakieś czasu mój komputer zaczął wyłączać się bez żadnego bluescreena, jakieś informacji. W pierwszej kolejności sprawdziłem temperatury podzespołów. Wszystkie są w normie, bez żadnych odchyleń, gry działają cały czas tak samo dobrze. Komputer potrafi wyłączyć się przy znaczącym obciążeniu, ale także w sytuacji, gdzie włączony jest tylko internet, skype.

Mój sprzęt to:

Karta: Gigabyte Radeon HD 7970 3GB

Procek:Intel Core I5 2500K (3.30GHZ)

Ram-Kingstone 2GBx2GB + Goodram 4GB

Płyta:Asus P8P67 Deluxe

Zasilacz-Amptac Amp-1000R14HE(1000W)

System: Windows 8.1 Pro 64-bit

Wydaje mi się, że powodem może być tutaj zasilacz. Nie jestem specjalistą od zasilaczy, ten który mam kupiłem na szybko, jednak z wypowiedzi na forum dowiedziałem się, że Amptac to konstrukcja Superflowera i nie jest złej jakości.

Bardzo proszę o szybką pomoc!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź. Podzwoniłem po kumplach i nikt nie ma zasilacza do pożyczenia. Raczej nie mam możliwości sprawdzenia kompa na innym. W takim razie chyba jestem zmuszony do kupienia czegoś nowego. Co byście polecali? Ile kosztuje dobry zasilacz? Jaką ma mieć moc?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może być wina zasilacza, ale nie musi. Sprawdź, czy wszystkie wtyczki są poprawnie dociśnięte.

Masz możliwość sprawdzenia napięć jakie podaje zasilacz miernikiem?

Sprawdź w Podglądzie zdarzeń, czy nie widać tam jakichś podejrzanych błędów.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, wtyczki sprawdzę. Jestem w stanie pożyczyć miernik, ale nigdy nie sprawdzałem napięć za pomocą czegoś takiego.

Szczerze mówiąc informacje w podglądzie zdarzeń niewiele mi mówią.

A i ostatnio zauważyłem, że komputer po wyłaczeniu sam się również włacza. Wygląda

jakby się restartował.

Link do screena z odczytów Podglądu zdarzeń: http://imageshack.us...s/593/bapq.pn

Sprawdziłem wtyczki, wszystko wydaje się być poprawanie dociśnięte.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zasilacz wydaje się coraz bardziej podejrzany, ale bez jego sprawdzenia nie ma co myśleć o kupnie nowego (no, chyba że Ci nie zależy na kasie i nie przeszkadza, że ewentualnie będziesz miał drugi sprawny zasilacz). Co do pomiarów napięć: klik.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...