Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

eddy12050

Jaki system: xp, 7, 8, 8.1 ?

Polecane posty

Witam. Mam dostęp do MSDN i mogę pobrać każdy obraz systemu i mam do Was pytanie, jaki system wybrać? Miałem już te nowe i strasznie mulą po jakimś czasie, na xp nigdy to się nie zdarzyło i był to systemy szybki, stabilny. Czy instalować go do swojego komputera? Gram w takie gry jak Gta 4, League of Legends i nic więcej, nie gram w te najnowsze tytuły.

Mój komp w sygnaturce.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

XP zaraz przestanie być aktualizowany, zazwyczaj występuje w wersji 32-bitowej (nie obsłuży całego RAMu), brak w nim nowszych DirectX'ów (które chyba aż tak Ci się znowu nie przydadzą), a do tego ma już 12 lat (i w związku z tym wiele przestarzałych mechanizmów, chociażby spore braki w zabezpieczeniach), więc chyba z miejsca można go odrzucić.

Aero w Windows 7 wydaje mi się nieco ładniejsze od metro w W8, jednak na tym kończy się lista zalet tego systemu.

Jeżeli jednak metro Cię nie odrzuca, to radziłbym właśnie W8, bo:

- szybciej się uruchamia (właściwie odhibernowuje, ale to już inna bajka)

- zjada mniej RAMu

- działa minimalnie szybciej od W7 (chociaż różnice rzadko przekraczają 1%)

- posiada wiele drobnych, ale przydatnych usprawnień (rozszerzony menadżer zadań, czy lepsze narzędzie do kopiowania plików)

Tak swoją drogą, to nie rozumiem tego całego podziału na W8 i W8.1 (przecież ten drugi to tylko service pack do systemu), równie dobrze można by jeszcze rozróżnić W7 i W7.1, o xp w ogóle nie wspominając.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak. Osobiście od pewnego czasu zaczynam doceniać znajdujący się za nim ekran (o nazwie Start), który traktuję jako drugi pulpit z kafelkami zamiast ikon. Jest znacznie łatwiej dostępny od tradycyjnego pulpitu (nie trzeba minimalizować otwartych okien), w razie potrzeby może zmieścić znacznie więcej programów, no i pozwala na szybkie wyszukiwanie programów poprzez wpisanie choćby części ich nazwy (co działa szybciej niż analogiczna funkcja w menu start z W7, chociaż może dlatego, że W8 mam postawionego na SSD).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...