Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Exeosus

Rozwiązany: Problem z Płytą Główną, Dyskiem, Biosem lub Bóg wie czym.

Polecane posty

Witam. Mam pewien problem który już drugi raz się u mnie powtarza w przeciagu pół roku. Poprzednio oddałem komputer do serwisu, ale teraz się waham, bo nie rozwiązało to sprawy.

Komputer:

Dysk: WD Caviar Blue 500GB SATA III, 7200 RPM

Karta Graficzna: ASUS GeForce GTX 650 Ti

Ram: 8GB GoodRAM DDR3 1600MHz CL11 DIMM

System: Win. 7 64 bit

Płyta: Intel Z77-D3H

Procesor: Intel Core I5-3470 3.2GHz, 6MB Cache

Zasilacz: Chieftec 650W GPS-650C

A więc zacznę opis problemu. Wczoraj przy próbie uruchomienia komputera, w trakcie uruchamiania zgasł. Przy ponownej próbie uruchomienia wyskoczyło przywracanie systemu Windows, i skan partycji systemowej. Później restart całego PC, inny obraz przy uruchamianiu (napis GYGABYTE na białym tle, normalnie jest czarne tło i napis czerwony nie GYGABYTE, teraz nie wiem, nie pamiętam) i próba naprawienia systemu Windows, a na koniec błąd - "Nie udało naprawić się systemu Windows - Wyślij / Nie wysyłaj".

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem niestety co naprawili bo nie ja komputer odbierałem :/ Zawsze po uruchomieniu jest pytanie - uruchom normalnie lub napraw. Gdy klikne uruchom normalnie komputer podczas wczytywania (jak te kwadraciki odlatują do siebie) na ok 1s. zatrzymują się i komputer się resetuje i automatycznie rozpoczyna naprawianie systemu. Nie ma opcji trybu awaryjnego.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niezbyt mam się o co zaczepić, żeby coś bardziej podejrzewać. Można co prawda i bez systemu (czy też próbować czegoś typu Live CD; jeśli masz numer CDA z płytą ratunkową - nie zaszkodzi sprawdzić) sprawdzić dysk czy pamięci, ale trzeba mieć dostęp do sprawnego komputera (po to, aby móc odpowiednie rzeczy ściągnąć), ale i tak całkiem możliwe, że skończyłoby się na podmianach podzespołów, więc jeśli nie masz takich możliwości - pozostaje serwis.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...